В Україні погіршилася ситуація зі свободою слова, – звіт “Репортерів без кордонів”

18 Квітня 2019

Україна опустилася на одну сходинку нижче у рейтингу свободи ЗМІ у порівнянні з минулим роком.

Про це йдеться у щорічному індексі свободи ЗМІ у світі станом на 2019 рік, яке міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” оприлюднила 18 квітня, передає “Українська правда”.

В оновленому рейтингу Україна посідає 102 місце.

Правозахисники підкреслюють, що найбільшими викликами для свободи слова в Україні залишаються такі явища, як стеження чи перешкоджання в роботі журналістів-розслідувачів із застосуванням насильства.

У організації наголошують, що на ситуацію зі свободою слова негативно позначається війна на Донбасі.”Ще одне явище, яке не полегшує роботу ЗМІ в Україні, – факт дедалі частішої відмови у в’їзді для закордонних журналістів”, – йдеться у звіті.

В індексі свободи ЗМІ сусідня РФ посіла 149-те місце – на одну сходину нижче, порівняно з минулорічними показниками.

“Значне покращення ситуації зі свободою слова спостерігалося у 2018 році у Вірменії, яка піднялася одразу на 19 сходинок, посівши 61-ше місце в рейтингу. Істотне полегшення для роботи журналістів було зафіксовано й у Киргизстані, який за рік піднявся одразу на 15 сходинок, посівши 83-тє місце”, – здеться у звіті.

На першому місці в індексі свободи ЗМІ – Норвегія, яка вже втретє лідирує в щорічних рейтингах “Репортерів без кордонів”.

Нагадаємо, що головним ворогом свободи слова у Приірпінні є скандальний забудовник Лісової Бучі та власник інформаційної агенції “Погляд” Олексій Зіневич.

“Погляд”, як відомо, постійно поширює недостовірну інформацію. Так, нещодавно начальник відділу культури, національностей та релігій Євгенія Антонюк спростувала інформацію каналу “Погляд” щодо забудови міського будинку культури. За її словами,  під сюжетом на сторінці інформаційного ресурсу почали зникати її коментарі.

Агенція також опублікувала недостовірну інформацію, яка вводить в оману читача, відносно ситуації з автозаправкою в Ірпені. Утім, журналісти помилково звинуватили у надзвичайній ситуації компанію, яка не має жодного відношення до згаданої будівлі. У зв’язку з цим, колективи успішних комунальних підприємств відмовляються працювати з інформагенцією.

У свій час керівник Громадської організації  “Animals in Law” Ірина Мурга також звинувачувала інформаційну агенцію у психологічній травлі і маніпуляціях.

Bookmark the permalink.

Comments are closed