Комітет не розглянув незаконну постанову Червакової

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування не розглядав проект постанови нардепа Ольги Червакової про призначення позачергових виборів Коцюбинської селищної ради на Київщині. Таке рішення учора засіданні прийняли члени комітету.
Учора, 6 липня, члени Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування вирішили не вносити до порядку денного розгляд проекту постанови Ольги Червакової №4897 “Про призначення позачергових виборів Коцюбинської селищної ради на 11 вересня цього року”.

13643819_489333134591078_262911522_n

Голова Комітету Сергій Власенко пояснив, що недоречно виносити на голосування проект постанови Червакової, бо 4 липня Верховний Суд України вже скасував схожу за суттю постанову Верховної Ради, якою вибори у Коцюбинському були призначені на 17 липня цього року.
У відповідь на таке рішення, Ольга Червакова почала вимагати, щоб за проект постанови проголосували. З голосу вона почала надавати депутатам перекручені факти про ситуацію у селищі на Київщині. Однак Власенко повідомив, що комітет повернеться до цього питання лише тоді, коли отримає копію рішення Верховного Суду України.
Проект постанови №4897, який 5 липня у ВРУ зареєструвала Червакова, правознавці вважають антиконституційним, адже законних підстав для перевиборів депутатів у Коцюбинському немає.
Як відомо, раніше Ольга Червакова протягнула через парламент протизаконну постанову “Про розпуск Коцюбинської селищної ради”, запевнивши колег-депутатів, що Верховна Рада має такі повноваження. Ганебну постанову ВРУ, яка нищить місцеве самоврядування і нівелює принципи децентралізації, у червні скасував Вищий адміністративний суд України. У понеділок, 4 липня, Верховний Суд залишив постанову ВАСУ в силі. Тобто позачергових виборів у Коцюбинському не буде. Селищна рада, обрана громадою восени минулого року, повинна й надалі працювати, відповідно до своїх законних повноважень.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.