Карплюк розповів про перші успіхи відеоспостереження в Ірпені

29 Березня 2016

Безпека – одна з найважливіших характеристик комфортного міста. Особливо актуальна вона зараз, коли в Україні серйозно виросли показники злочинності. “В Ірпені також маємо цю проблему. Тому однією з наших перших ініціатив став проект “Безпечне місто”, – наголосив у своєму блозі голова Ірпінської міськради Володимир Карплюк.

Мер міста зазначив, що минулого року в рамках проекту встановлено в Ірпені 64 камери відеоспостереження. Охоплено майже півміста. Цього року заплановано встановити ще стільки ж камер. Техніку підібрали якісну, картинка дозволяє легко ідентифікувати обличчя людини або номер машини. Якщо черговий не помітив подію в онлайн-режимі, то її можна переглянути у записі впродовж двох тижнів.

Зображення з відеокамер передається на монітори відділку поліції і Муніципальної варти. Такий подвійний нагляд допомагає ефективніше контролювати ситуацію в місті.

мунварта

Володимир Карплюк також відзвітував про результати відеоспостереження в Ірпені. Так, за півроку за допомогою відеоспостереження правоохоронці вже розкрили ряд злочинів. У перший же день знайшли крадія велосипедів. Нещодавно викрили осіб, які у нічний час викопали зелені насадження у міському парку відпочинку «Дубки».

Найбільшого резонансу в місті набуло затримання злочинної групи, яка протягом декількох місяців обкрадала автомобілі. Забирали все, що потрапляло на очі: документи, мобільні телефони, інші цінні речі. Не гребували навіть дитячими іграшками. Завдяки камерам, злодіїв затримано. Триває слідство.

варта

Відеоспостереження багато важить і для благоустрою. Служба оперативного моніторингу Муніципальної варти тримає в полі зору вулиці міста і в разі порушень правил благоустрою передає інформацію до служби швидкого реагування. Найчастіше порушення стосуються несанкціонованого вивозу сміття. Лише за березень (перший місяць роботи) Муніципальна варта понад півсотні разів реагувала на порушення у сфері ЖКГ, склали 15 протоколів і 52 приписи.

“Але на цьому ми не зупиняємося. Зараз ведемо перемовини з підприємцями, щоб вони теж долучалися до міської програми безпеки: встановлювали власні камери відеоспостереження і підключали їх до загальної мережі. Це допоможе оперативніше розкривати і попереджувати злочини в місті”, – підсумував голова міськради.

Нагадаємо, що в рамках програми «Безпечне місто» в Ірпені завершено перший етап встановлення відеокамер спостереження центральними вулицями м. Ірпеня та с. Романівки.

Bookmark the permalink.

Comments are closed