Безкоштовні проїзні АТОшникам від Ірпінського АТП

Час від часу в пресі з’являються повідомлення про відмови приватних перевізників безплатно перевозити бійців АТО. Географія таких конфліктів різна: Київ, Житомир, Новоград-Волинський Житомирської області, Запоріжжя. На одній з автостанцій речі інваліда АТО викинули з автобуса, на іншій водій не пустив в автобус кількох бійців, які їхали на реабілітацію.

Благодійний проект із надання безплатних проїзних учасникам АТО, їхнім дружинам, дітям, батькам, рідним сестрам і братам реалізує цього року АТП-13250 в Ірпені, селищах Гостомель, Ворзель, Коцюбинське. Таких документів видано вже понад 700!

Ініціатива ірпінських перевізників виникла після загибелі під Іловайськом одного із співзасновників підприємства Сергія Шкарівського. Він командував першим взводом першої роти батальйону «Донбас». Йому було 52 роки. Можливо, наступного року, якщо бізнес регіону вирішить продовжувати проект, до нього приєднаються і донори, оскільки одне підприємство не в змозі його фінансувати (орієнтовна вартість проекту — 2,6 мільйона гривень на рік). Ірпінчанам така ноша під силу тільки тому, що їхнє АТП входить у трійку найпотужніших автотранспортних підприємств Київської області. А місцеві органи влади, на жаль, не можуть підтримувати такі проекти, тому що це не передбачено Бюджетним кодексом України.

«У Київський області фактично немає відмов приватних перевізників надавати послуги людям, які повернулися з АТО. А Ірпінське АТП спрацювало на випередження: воно за власною ініціативою отримало списки учасників АТО в органах місцевої влади і надало їм безплатні проїзні», — говорить начальник управління інфраструктури Київської облдержадміністрації Вадим Галицький.

Прийманням та оформленням документів для видачі проїзних займався Штаб допомоги учасникам АТО. Діє він при міській раді, його члени — всі посадові особи міськвиконкому. Також рішенням Ірпінської міськради з лютого цього року в Ірпені запроваджено знижку 50% з оплати комунальних послуг для понад 140 сімей учасників АТО.

«Пільги, гарантовані державою для учасників АТО, місцеві ради «футболять» тому, що в бійців немає посвідчення учасника бойових дій, яке є підставою для отримання знижки на комунальні платежі. Але ми почали оформлювати документи без цього посвідчення, на підставі довідки про участь в АТО. Це спростило бюрократичну процедуру», — зазначив заступник керівника штабу допомоги учасникам АТО, їхнім сім’ям та вимушеним переселенцям при Ірпінському міськвиконкомі Василь Чмелюк.

За останніми даними, у Приірпінні перебувають майже 6 тисяч вимушених переселенців. Їхньою долею опікується теж цей Штаб. Ось деякі з добрих справ цієї організації: шефство над будинком малюка з Луганська, який евакуйований до Сєверодонецька, — відправлено 20—25 тонн одягу, засобів гігієни, їжі; екіпірування військовою формою 45 призовників з Приірпіння і завдяки волонтерам передача місцевому військкомату автомобіля для проведення мобілізації; участь у формуванні 46-го окремого батальйону «Донбас-Україна»; започаткування студентського проекту «Патріот-донор-Челендж», у межах якого курсанти вишів здають для поранених бійців кров.

«Сумно, що у нас у країні досі немає комплексної цільової програми щодо переселенців. Питання номер один для них — дах над головою. Ми намагалися впроваджувати неформальну співпрацю з регіонами, бо, як свідчить практика, всі їдуть у Київ та його приміські населені пункти. Але ринкова вартість ділянок та житла тут велика, і знайти покинуту будівлю неможливо. Спілкувалися зокрема з Чернігівською і Вінницькою областями, де знаходили занедбані сільські хати без господарів і пропонували їх тим, хто потребував притулку. Сподіваюся, що в Україні буде запроваджено всеукраїнську базу даних щодо порожніх будівель у селах і на периферії», — каже Василь Чмелюк.

Ще одна його ідея — знайти у Приірпінні місце для розташування профтехучилища з Горлівки, патріотично налаштована частина колективу якого виїхала з окупованої території. Відродити роботу цього закладу, щоб учасники АТО мали змогу безплатно перекваліфікуватися і набути робочих професій.

Тільки підтримуючи одне одного можна перемогти в цій війні. А сприяти такому єднанню можуть ефективні місцеві програми.

Джерело: http://ukurier.gov.ua/

1443635454_autobus-800

Bookmark the permalink.

Comments are closed.