Звідки взяли землю для АТОвців – Карплюк

Учора 140 воїнів-учасників антитерористичної операції отримали витяги з Державного реєстру про право власності на земельні ділянки в Ірпені. Про це на у своєму блозі написав Ірпінський міський голова Володимир Карплюк.

13925814_10154086381074475_6620218309752740856_o

13913559_10154086381099475_8269448507726162689_o

“До управління містом наша команда прийшла менше двох років тому, – розповідає Карплюк. На той час практично уся земля Ірпеня була розпайована і роздана. А перед нами на столі лежав Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і стояло зобов’язання  забезпечити землею і житлом учасників АТО та їхні сім’ї. Тоді ми дали хлопцям слово, що зробимо все, аби кожен, хто мужньо боронить нашу державу на сході країни, отримав йому належне. Слово ми тримаємо. І сьогодні перша черга витягів із Державного реєстру про право власності на землю була передана особисто в руки АТОвцям”.

Дана проблема вирішувалась спільно. Спочатку була створена Громадська рада учасників АТО при Ірпінському міському голові, яка досі координує вирішення питань пов’язаних із АТОвцями. Після цього розробили Програму забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей – мешканців міста Ірпінь, селищ Коцюбинське, Гостомель, Ворзель. “Оскільки вільної землі не було, проаналізували стан довгостроково орендованих ділянок. Із власниками, у яких виникли труднощі із утриманням землі та сплатою оренди, провели перемовини. І за спільної згоди вони відмовилися від частини земель на користь учасників АТО”, – зазначив мер Ірпеня.

За словами Карплюка, АТОвці підтримали ідею з правом вибору кожним воїном між отриманням землі або готового житла – квартири. Громадська рада учасників АТО розробила і затвердила положення про підстави та черговість отримання земельної ділянки або житла. Відповідно до цих положень і визначився порядок черги, яка була затверджена у грудні минулого року, і згідно з якою 140 учасників АТО та їхні сім’ї сьогодні отримали право власності на землю.

“На превеликий жаль, маємо у нашому місті і героїв, які не повернулися зі сходу. Таких 11 чоловік.  Звичайно, що біль від утрати рідних неможливо нічим загасити, але цим сім’ям ми передбачили виділення і земельної ділянки, і квартири водночас”, – розказав Володимир Карплюк.

На сьогодні питання по забезпеченню учасників АТО землею і житлом вирішено більше як на чверть. На другу чергу отримання земельних ділянок очікують близько 150 бійців. Ще 250 – перебувають у списках на квартири.  Частина квартир для цього  уже передбачена у новобудовах Ірпеня, а на 50 з них АТОвці уже підписали попередні інвестиційні угоди. “Ми активно працюємо над остаточним вирішенням цієї проблеми і я впевнений, що, як і сьогодні, дотримаємо свого слова”, – підсумував Ірпінський міський голова.

Детальніше дивіться у відеосюжеті:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.