Коцюбинська ТВК нарешті назначила дату першої сесії новообраної ради

12 Серпня 2016

Коцюбинська селищна виборча комісія оприлюднила дату першої сесії новообраної Коцюбинської селищної ради. Відповідно до постанови №24 сесія відбудеться 19 серпня 2016 р. Про це “Правді Ірпеня” повідомила в.о. селищного голови Коцюбинського Юлія Главацька.

14012213_10209840728565707_1763438018_n

Зазначимо, що напередодні Юлія Главацька скаржилася на те, що новообрані депутати від так званих активістів затягують процес подачі заяв до ТВК, чим відтягують дати першої сесії Коцюбинської селищної ради 8 скликання. За словами Главацької, станом на 26 липня уже було подано до ТВК 16 заяв від представників партії “Нові обличчя” та самовисуванців.

Відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” “перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону”. Стаття 45 передбачає, що рада “вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради”. Дві третини депутатів Коцюбинської селищної ради – це 18 чоловік. Як бачимо, новобрані депутати від так званих активістів не поспішають приступити до виконання своїх обов’язків.

Слід наголосити, що у Коцюбинському на разі існує серйозна правова колізія, оскільки повноваження депутатів Коцюбинської селищної ради 7 скликання ніхто не скасовував і на разі вони законно чинні. Вищий адміністративний суд та Верховний суд України скасували постанову ВРУ про розпуск Коцюбинської селищної ради, яку протягнула через парламент Ольга Червакова. А отже 19 серпня, коли відбудеться засідання сесії депутатів 8 скликання Коцюбинське матиме дві селищні ради.

“Після того, як 19 серпня депутати Коцюбинської селищної ради 8 скликання офіційно шляхом голосування визнають повноваження новообраної ради, депутати 7 скликання матимуть повне право звернутися до суду і відстоювати свою чинність у судовому порядку”, – прокоментував цю ситуацію “Правді Ірпеня” секретар Ірпінської міської ради, правознавець Юрій Денисенко.

Нагадаємо,  що 17 липня у селищі Коцюбисньке пройшли позачергові вибори до Коцюбинської селищної ради, які відбулися попри рішення Верховного суду України про скасування постанови Верховної ради, яка і запустила виборчий процес. На цих виборах партія “Нові обличчя” отримала 11 мандатів, само висуванці, що прихильні до “НО” – 5 мандатів, та 10 мандатів отримала команда Матюшиної-Федорів.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed