Як не захворіти восени: поради, які допоможуть приємно зміцнити імунітет

В осінній сезон наш організм потребує підтримки. Йдеться про імунітет, який завжди потрібно зміцнювати. Про те, як це правильно робити, розповіли фахівці, пише УНІАН.

Порада 1: знизьте рівень стресу. Адже, він є головним ворогом міцного здоров’я та імунітету. Чим його більше, тим більше проблем зі здоров’ям вам обіцяє. Тому слід бути більш спокійним, відмовитися від стресових ситуацій, щоб не довести до падіння імунітету. Найбільш ефективним методом боротьби зі стресом є йога або медитація.

Порада 2: смачна і корисна їжа. Організм потребує корисних речовин. Рекомендується вживати більше свіжих фруктів, овочів і ягід. Крім того, важливі пробіотики, які дозволяють зміцнити імунну систему.

Порада 3: регулярні і інтенсивні тренування. Будь-який вид спорту корисний для вашого здоров’я. Ті, хто не рідше двох разів на тиждень займаються спортом, на 10% рідше стикаються з застудами. Однак пам’ятайте, що не варто перевтомлюватися, адже цим ви собі можете нашкодити. Організму потрібен час на відновлення, тому відпочивайте після тренувань.

Порада 4: прогулянки на свіжому повітрі. Під час прогулянок людина отримує сонячний вітамін D, який дуже важливий для імунітету. Він сприяє зміцненню кісток, дозволяє боротися із запаленнями, підвищує настрій. До того ж такий вітамін відмінно протистоїть вірусам та інфекціям. Тому треба частіше гуляти, щоб зміцнювати імунітет.

Порада 5: масаж, сауна. Ці два дуже приємних пункти вельми корисні. Відвідувати сауну необхідно для зміцнення імунітету, бо підвищена температура ускладнює виживання бактерій, а масаж дозволяє знизити рівень кортизолу – гормону стресу, який, як ви пам’ятаєте, може підірвати імунну систему.

Порада 6: зустрічі з приємними людьми. Такі зустрічі цілюще позначаються на стані здоров’я. З’ясувалося, що самотні люди мають більший рівень стресу, який як раз-таки і впливає на імунітет. Слід хоча б раз на місяць знайомитися з новою людиною, зустрічатися з товаришами – тоді імунітет буде набагато міцнішим.

Порада 7: спати, як мінімум 8 годин. Для зміцнення імунітету важливо лягати спати раніше. Якісний сон дозволить стати набагато здоровішим.

Порада 8: відмова від шкідливих звичок. Всім відомо, що шкідливі звички негативно позначаються на здоров’ї. Ніякої користі від алкоголю і тютюну бути не може. Тому не варто зловживати такими звичками, якщо хочете укріпити імунітет.

Порада 9: зелений чай. Цей напій містить речовину галлат епігаллокатехін – потужний антиоксидант, який захищає організм від дії вільних радикалів. До того ж він допомагає Т-клітин імунної системи, які борються з бактеріями і вірусами.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.