У Київському фінансово-економічному коледжі презентували польську мову

«Скажи мені, скільки мов ти знаєш, і я скажу, хто ти» – таким принципом керуються студенти Київського фінансово-економічного коледжу, обираючи вивчення польської мови як додаткової іноземної. Оскільки сьогодні польська мова є широко затребуваною і популярною серед українців, у коледжі створено факультатив з вивчення польської мови.

Нещодавно викладач факультативу Костенко Ольга Юріївна спільно з викладачем української мови й літератури Шашенко Вірою Вікторівною провела презентацію «Польська мова в Київському фінансово-економічному коледжі», яка стала завершальним заходом тижня циклової комісії філологічних дисциплін.

На свято було запрошено поважних гостей: віце-консула консульського відділу Амбасади Республіки Польща в Україні пані Агнєшку Рончку, голову Спілки поляків України, члена Головного правління Спілки поляків України пана Антонія Стефановича, головного редактора газети «Dziennik Kijowski», члена Головного правління Спілки поляків України пана Станіслава Пантелюка, голову Спілки поляків Бородянського району, члена Головного правління Спілки поляків України пана Арсенія Мілевського, відповідального редактора газети «Dziennik Kijowski» пані Анжеліку, викладача польської мови в суботній школі пані Іванну Церковняк, заступника голови Спілки поляків України пана Валентина Ковальського.

7

Зі вступним словом виступила в. о. директора коледжу Пілевич О.А., вказавши на здобутки студентів навчального закладу в поточному навчальному році.

5(1)

Викладач Костенко О.Ю. розповіла про роботу факультативу, зацікавлення студентів історією, звичаями, традиціями польського народу, а також про їхнє бажання знайомитись із творчістю видатних польських письменників, вивчати вірші та пісні польською мовою.

Далі студенти презентували свої знання польської мови, декламуючи вірші відомих польських поетів та вірші Т.Г. Шевченка в перекладі на польську мову. Зацікавила всіх мультимедійна презентація-подорож визначними місцями Варшави та Києва. Досить креативним було розігрування діалогів «Nareszcie w kraju» до тексту «Na lotnisku» та діалог «Nie to nie» про планування відпочинку студентів після сесії. Пісня «Гей, соколи» у виконанні студентки Шварц Діани та в супроводі бандуристок Хлань Катерини і Магеровської Катерини викликала масову підтримку зали.

Завершення заходу пройшло на досить патріотичній ноті. Ведуча відмітила підтримку українського народу в тривожні події під час Революції гідності польським гуртом «Тарака», який виступив з піснею «Подай ренкеи Україні», продемонструвавши солідарність поляків з українцями. Згадана пісня прозвучала у виконанні студента коледжу Володимира Хоменка під гучні овації присутніх.

6

Насамкінець гості подякували за запрошення та побажали успіхів студентам у вивченні польської мови. Головний редактор газети «Dziennik Kijowski», член Головного правління Спілки поляків України пан Станіслав Пантелюк висловив вдячність студентам за високий рівень виконання поезії та пісень польською мовою, а також запросив викладачів та студентів до співпраці з газетою.

Слова віце-консула консульського відділу Амбасади Республіки Польща в Україні пані Агнєшки Рончки, яка зазначила, що «мова – це можливість не лише спілкуватися, а й відкривати для себе новий незнаний світ», прозвучали як напуття студентам бути готовими до міжнародної взаємодії у своїй подальшій професійній діяльності.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.