Олеся Олійник: той, хто зростає зі спортом, – переможець по життю

З приходом тепла в Ірпені активізувався спортивний рух. Все частіне проводяться заняття йоги на свіжому повітрі, відбуваються благодійні забіги, організовують велопробіги. Не лишається осторонь і молодь. Зокрема, учасники проекту “Територія спорту” беруть участь у всіх заходах. Про розвиток спортивного руху у Приірпінні кореспонденти “Правди Ірпеня” поспілкувались із засновником вищевказаного проекту Олесею Олійник.

-На скільки нам відомо, ви є одним з координаторів спортивного руху на Приірпінні. Чому ви вибрали цю сферу діяльності?

-Спорт у моєму житті займає позицію не хобі чи підтримку фізичної форми, це стиль мого життя. Факультет податкової міліції раз і назавжди привив любов до спорту і активної життєвої позиції. Все почалось звідси – здобуття навиків рукопашного бою, досвід у змаганнях, перші перемоги і спортивні звання. Далі була ціль – привести своє тіло в тонус і довести собі, перш за все, що я “можу”. Це був виклик, оскільки 2016-го року я зважилась вийти на сцену в категорії фітнес-бікіні. Саме підготовка до цих змагань формувала мене із середини як бійця, адже режим спортсменів-білдерів є досить вимогливим, без жодної погрішності в харчуванні і слабкості духу.

Тоді я відчула, наскільки режим впливає на моє повсякденне життя і досягнення поставлених цілей. В моменти, коли на деякий час я “закидала” спорт, порушувала збалансоване харчування, – усі плани йшли шкереберть. Відсутність ентузіазму та енергії, лінь прокидатись досвітком, відкладання справ на потім – це ніби вибиває з колії і ти котишся за вітром. Відповідно, це викликає відчуття депресії.

І навпаки, коли я “в строю”, регулярно відвідую тренажерний зал, погодинно харчуюсь здоровою їжею, п’ю достатньо води, – мій організм заряджений на ідеї, активні дії, цілеспрямованість, наполегливість і задоволення від життя. І тепер, коли я знаю, як взаємодіє “спорт-життя”, маю обов’язок ділитись цими знаннями і навиками з іншими людьми.

Так, минулого літа ми з товаришем Антоном Звєрєвим зважились на відповідальність заснувати новий спортивний рух в Ірпені, який би давав можливість усім бажаючим займатись спортом безкоштовно і з задоволенням. Ми ставили за ціль – активізувати нашу громаду, розпалювати іскру до спорту, давати імпульс, який вже не зупиниться.

Ми розуміли, що маємо пожертвувати власним часом заради цього волонтерства. Ми були готові і це дало швидкі результати.

-Ваш проект “Територія спорту” був створений нещодавно і дозволяє всім бажаючим займатися спортом. Чи будете надалі продовжувати такі заняття? Якщо так, то коли і де?

-Так, проект засновано у липні минулого року і вже на сьогоднішній день командою “Території спорту” проведено 64 тренування, організовано і взято участь у 10 загальноміських заходах, до здорового способу життя залучено 930 учасників. Далі – більше!

Вже потепліло, і ми активно будемо продовжувати діяльність на вуличних тренуваннях. Наразі заняття з функціонального тренінгу проходять щонеділі о 17:00 на міському стадіоні “Чемпіон”. Анонси про додаткові тренування можна побачити на сторінці Instagram @territory_of_sport.

Періодично ми залучаємо і раді вітати на нашій Території професійних  тренерів із коменційних спортивних клубів. Дякуємо за цю співпрацю СК “Реформа” та “Бойова жаба”. Для наших учасників це різноманістність вправ, а для тренера – реклама і плюс в карму за соціальну відповідальність.

-Крім Ірпеня ви плануєте залучати молодь з інших міст, приміром Ворзеля, Бучі, Києва?

-Так, наша наступна ціль – розширення діяльності по території України, створення осередків в областях. Для цього нам потрібні такі ж самовіддані люди, які почесно і відповідально продовжать нести цінності проекту по всій країні.

Щодо Ірпінського регіону, ми вже запрошуємо бажаючих відвідати тренування, організовувати спільні заходи, бути активними і започатковувати у своїх містах, селищах осередки “Території спорту”.

-До речі, ви зайняли 2 місце по Україні серед соціальних проектів. Що далі? Де Ви плануєте брати участь?

-Постійно моніторимо діючі конкурси, анонси заходів, беремо участь, просуваємо м. Ірпінь як місто здорових людей. Крім того, співзасновник проекту Антон Звєрєв та окремі члени нашої команди регулярно беруть участь у марафонах, півмарафонах, відстоюючи і честь міста, і прославляючи проект.

-Які заходи ви вже запланували? Чого чекати ірпінцям?

-Планів маємо дуже багато, встигати б лиш поєднувати з основною робою.

Відтак, ми не обмежуємо проект виключно спортивними тренуваннями. Беремо ширше, а тому на ірпінців в рамках проекту “Територія спорту” чекають такі безкоштовні заходи: майстер-класи зі збалансованого харчування за участі кваліфікованих дієтологів; масові забіги, загальноміські ранкові руханки; майстер-класи тренувань з окремих видів спорту за участі відомих українських спортсменів.

-Як стимулювати молодь займатись спортом? Що для цього потрібно зробити?

-Діти, молодь, які зростають зі спортом – це вже переможці по життю. Тому це настільки важливо – прививати спорт змалку. Переконана, що формування особистості починається з дому, від батьків. Дитину потрібно спрямовувати у правильне русло, давати вибір його вподобань до виду спорту і у всьому підтримувати. Важливо подавати власний приклад. В нашій команді багато батьків приходять займатись з дітьми, починаючи з 2-х років. Звісно, вони не займаються, але сприйняття світу вже відбувається.

Щодо суспільства, хочеться, щоб відповідальних людей було більше, готових робити суспільно-важливі речі безкорисливо. Таким чином, залучаючи молодь бути активними, здоровими та свідомими.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.