Карплюк розказав про епопею з Покровським

“Ще у 2014 році в Ірпені по вулиці Котляревського ми планували будувати дитячий садок. Але проти цього виступила частина громади. Міська влада пішла назустріч людям і тепер замість дитсадка облаштуємо затишний парк”, – поділився планами у своєму блозі міський голова Ірпеня Володимир Карплюк.

Мер зазначив, що цей зелений шматочок лісу між висотками в одному з найстаріших мікрорайонів Ірпеня – один із не багатьох клаптиків живої природи, що лишилися в місті після багаторічного земельного дерибану. Але і його частина вже перебувала у приватних руках. Мешканці прилеглих будинків по-особливому ставляться до зеленої зони: самі назвали її парком, вивісили над входом банер з відповідною назвою і створили для його збереження  громадську організацію «Покровський».

“Наше знайомство з активістами відбулося позаминулого року. Намагаючись якомога швидше скоротити чергу у дитячі садки, ми шукали місце для будівництва дошкільного закладу. Зупинилися на хорошому місці по вулиці Котляревського. Провели громадські обговорення, запропонували варіант вирішення питання власності землі, організували опитування мешканців сусідніх будинків. З невеликим відривом у декілька відсотків отримали підтримку ідеї будівництва дитячого садка з максимальним збереженням зелених насаджень”, – розповів В. Карплюк.

Покровський

Але інша частина громади не бажає й чути про будь-яке будівництво перед своїми вікнами. Найбільш активні захисники дерев організували протест. Тоді голова міськради публічно заявив, що не має бажання воювати з громадою, і від намірів будівництва дитсадка у Покровському ми відмовляється.

В результаті, дитячий садок збудували в іншому місті – по вул. 9 Лінія, 4-а. А навпроти скверу відкрили Алею Героїв. Її освячував Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Перед алеєю облаштували сучасну криту зупинку громадського транспорту європейського зразка.

Після оновлення міського простору, сквер тепер виглядає занедбаним. Не радує око і стан Храму Покрови Божої матері, який межує зі сквером і вже багато років перебуває на стадії незавершеного будівництва. Тому тема скверу Покровський знову вийшла на порядок денний.

“Ми прийняли рішення: тут буде перший в Україні парк дерев’яних скульптур. Проектом передбачені ігровий і спортивний майданчики (цього найбільше просили батьки), доріжки для прогулянок і тихі місця для відпочинку. Настоятель Покровського храму готовий частину території віддати під парк. Натомість ми впорядкуємо церковну територію, зробимо гарний бювет”, – зазначив мер Ірпеня.

Цього тижня ми вже почато підготовчі роботи: розчищено територію під вхідну групу. Збираються ідеї стосовно дерев’яних скульптур. Проект має підтримку і розуміння з боку громади.

Що стосується будівництва дитячих садочків, Володимир Карплюк запевняє, що їх продовжать будувати. Цього року планується відкрити два дошкільні заклади комунальної власності. Загалом більш ніж на 200 місць. До цього в Ірпені за 25 років не збудували жодного дитячого садка.

Читайте також: “Мерія представила проекти нових парків і центру“.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.