Ірпінь готовий до зими

Мінімум 10 одиниць спецтехніки, 3 000 тонн піщано-соляної суміші та 100 пар робочих рук повністю готові зустрічати зиму в Ірпені. Про це у своєму блозі написав ірпінський міський голова Володимир Карплюк.

958086

“У Європі вважають, що справжній професіоналізм та реальне ставлення влади до мешканців міста проявляється взимку – під час сильних снігопадів. У цей період важливо все: правильне управління, злагоджена робота усіх комунальних служб, а також – тісна взаємодія з населенням”, – зазначає Карплюк.

Минулого року ми довели, що сніг можна прибирати швидко і якісно. Спецтехніка виходила на дороги з 3-ої години ранку. При потребі працювала усю ніч. Окрім власних машин, застосовували також приватні.

Мер Ірпеня запевняє, що цієї зими буде легше, адже комунальні підприємства отримали нову спецтехніку. Зокрема, автопарк УЖКГ поповнився піскорозкидувальною машиною та трактором. При потребі до роботи стане також новий екскаватор Ірпіньводоканалу. Для техніки, що прибиратиме пішохідні зони та велодоріжки у парках, придбали нове навісне обладнання.

“Європейський досвід підказав нам, що чистити дороги взимку слід навіть у час, коли немає опадів. А посипати спеціальними сумішами автошляхи і тротуари треба ще до того, як сніговий покрив утрамбується і заледеніє, – розповідає Володимир Карплюк. – Звісно, Європа пішла далеко вперед у своїх методах очищення доріг від снігу. Там намагаються максимально уникати використання солі. Її застосовують тільки на найбільш проблемних ділянках. Переважно використовують пісок, дрібний гравій, інші більш м’які реагенти. У Японії взагалі взялися підігрівати асфальт. У наших же реаліях відмовитися від піщано-соляної суміші на разі важко. Але ми будемо зводити її використання до мінімуму і розсипати лише при нагальній потребі”.

За словами Володимира Андрійовича успіх боротьби зі снігом багато в чому залежить і від самих мешканців міста. Тієї зими, посеред січня, при багатосантиметровому покриві снігу зіткнулися з тим, що більшість підприємців не знали, що зобов’язані самостійно прибирати прилеглу до своїх закладів територію. Зупинки громадського транспорту, тротуари, закріплені за об’єктами приватної власності, стояли загромаджені снігом. Тому мобільним групам інспекторів благоустрою доводилося постійно проводити роз’яснювальну роботу, а декого навіть примушувати чистити сніг біля себе.

e147e10026c85bf12cce619f37524050

Наразі створюється оперативний штаб з моніторингу та контролю стану доріг і пішохідних зон у зимовий період. “Прошу усіх мешканців Ірпеня оперативно повідомляти про небезпечні ділянки на дорогах чи нависання льоду з дахів будинків службу моніторингу Муніципальної варти за номером телефону 04597-60-400. Переконаний, що тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати традиційні зимові клопоти і відчути дивовижний присмак дитячої радості від білого снігу”, – звертається Володимир Карплюк.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.