Експерти повідомили, що Ірпінь багатий на поклади бурштину

Ірпінь і загалом Приірпіння багаті на поклади бурштину. Про повідомляє Інформаційне агентство ITV з посиланням на коментар керівника Асоціації “Український буршиновий світ” Галини Симхи.

“Ваші науковці, краєзнавці вже знають про це, а загалом для ірпінців ще невідомо, що Ірпінь і Приірпіння багаті на поклади бурштину, які дуже глибоко знаходяться. Цей сонячний камінь гріє цю землю”, – сказала вона.

“Це виклик, але насправді це реалії”, – зазначила Галина Симха, зауваживши, що в музеї Національної академії наук України є археологічні знахідки, які підтверджують наявність бурштину на території Приірпіння.  

За її словами, “в майбутньому один із музеїв, локація однієї з презентацій сонячного каменю – як приводу для національної гордості України – буде в Ірпені”.

Очільниця асоціації відзначила, що саме з цим фактом пов’язане відкриття в Ірпені бурштинової виставки “Резиденція ангелів”.

“Резиденція ангелів” відкривається дуже потужним ангелом – його фреска у Видубицькому монастирі має вже тисячу років. Відтворена в українському бурштині – в сонячному камені – ця мозаїчна робота сьогодні презентується тут. Наші бурштинові ангели будуть супроводжувати всі свята в Ірпені – від св. Миколая до завершення Різдвяних свят”, – повідомила Галина Симха.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.