Денисенко: виборів у Коцюбинському не буде

1 Червня 2016

В існуючій правовій реальності виборів депутатів селищної ради у Коцюбинському не буде.  Про це заявив секретар Ірпінської міської ради Юрій Денисенко.

13313801_1110018579041342_480460744_o

Як відомо, сьогодні, 1 червня, Вищий адміністративний суд України скасував постанову Верховної Ради про дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради. Причина такого рішення – проголосований парламентом документ не відповідає законам України, порушує Конституцію і нівелює принципи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що 12 квітня цього року ВРУ проголосувала протизаконний документ про дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради. Оскільки гарантією усіх прав, у тому числі, на судовий захист, є Конституція України, депутати селищної ради, права яких було порушено, звернулися з позовною заявою до Вищого адміністративного суду щодо оскарження постанови Верховної Ради України, яка складалася з трьох пунктів.

1.Дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради.

2.Призначення позачергових виборів Коцюбинської селищної ради.

3.Зобов’язати ЦВК вчинити відповідні дії щодо підготовки виборчого процесу.

«Суд сьогодні абсолютно логічно і законно постановив, що немає і не було на день прийняття такого рішення ВРУ повноважень у Верховної Ради України щодо дострокового припинення повноважень органу місцевого самоврядування – Коцюбинської селищної ради. А відповідно пункт №2 і пункт №3 цієї постанови як наслідок є також незаконними, тому що Верховна Рада позбавлена такого права згідно зі своїми повноваженнями, які передбачені в основному законі – в Конституції України, частині 30, статті 85», – підкреслив Юрій Денисенко.

Відтак, основна підстава для початку виборчого процесу – реєстрація кандидатів анульована і припинила свою дію у часі. Тому зараз сторона позивача повинна отримати повний текст постанови, звернутися у Центральну виборчу комісію з клопотанням про розгляд їхньої заяви на черговому засіданні ЦВК за результатом скасування постанови Коцюбинської селищної територіальної виборчої комісії щодо початку виборчого процесу.

На сьогодні жоден суб’єкт виборчого процесу ще не подав документи до ЦВК, жоден суб’єкт виборчого процесу як кандидат не зареєстрований, тому ніхто не може сказати, що постановою ВАСУ порушується його право бути обраним. А відтак, виходячи з сьогоднішньої постанови суду, виборів Коцюбинської селищної ради не буде.

Bookmark the permalink.

Comments are closed