Анастасія Попсуй: за основним критерієм тільки Ірпінь має право бути центром району

4 Червня 2020

Депутат Ірпінської міської ради Анастасія Попсуй вважає, що за всіма критеріями, встановленими державою, лише Ірпінь має право бути центром району. Про це Попсуй написала на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

“В основу усіх документів з цього питання покладені європейські критерії. Один з найголовніших – чисельність населення. У методичних рекомендаціях чітко прописано, що центром району може бути місто з населенням не менше, ніж 50 тисяч осіб, а якщо мова йде про сусідні міста, то – центр має бути там, де мешкає найбільше людей. В Ірпені маємо майже 60 000, а в Бучі – 36 000. Тому за основним критерієм, тільки Ірпінь має право бути центром району”, – зазначила Анастасія Попсуй.

Крім того, за її словами, сьогодні населення всього Приірпіння обслуговується в ірпінській лікарні, за безпекою слідкує ірпінська поліція, водопостачання забезпечує Ірпіньводоканал. Буча не має власної всієї необхідної місту інфраструктури, і тому в цьому плані залежить від Ірпеня. “Звичайно, хтось може заперечити, що ще невідомо які функції виконуватимуть районні центри. Так. Але які б ті функції не були – місто має бути центром. Ірпінь вже ним є. Тому в інтересах держави – не видумувати велосипед там, де на ньому вже успішно їдуть”, – заявила Попсуй.

“Не буде порядку в країні, якщо вже затверджені рішення намагаються переписати “поза спинами людей” через кулуарні домовленості. Так зараз замість поданих до Кабміну пропозицій щодо створення Ірпінського району з центром в місті Ірпінь, на рівні обласної адміністрації почалися розмови про створення Бучанського району з центром у місті Буча. Це не тільки підриває довіру до органів влади, а й не відповідає методиці та роз’ясненням КОДА та Мінрегіону”, – підсумувала Анастасія Попсуй.

Нагадаємо, виконуючий обов’язки Ірпінського міського голови Андрій Літвинов зауважив, що питання про створення Бучанського району з адміністративним центром у м. Буча виноситься кулуарним шляхом, без будь-яких обговорень та без погодження з навколишніми населеними пунктами. 

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed