10 фактів про перевибори у Коцюбинському

1. Коцюбинці обирають “Нові обличчя”

25 жовтня 2015 року відбулися вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних і міських голів. За їх результатами до селищної ради смт. Коцюбинське, що у Київські області, пройшло 17 депутатів від молодої політичної партії “Нові обличчя”, яка була зареєстрована Міністерством юстиції України у 2012 році. Згодом до цієї депутатської більшості приєднується ще 4 самовисуванці. Ця команда від початку зорієнтована на продовження політики формування об’єднаної громади Коцюбинського та Ірпеня і на роботу, що спрямована на розвиток благоустрою селища.

13632730_10209557961736713_1768034278_o

З 26 депутатів, що пройшли у раду, тільки 5 – з команди нового селищного голови, яким стала так звана активістка Ольга Матюшина, що з самого початку була маріонеткою колишнього селищного депутата, політтехнолога та лобіста інтересів столичних забудовників у Коцюбинському Ірини Федорів. Ще під час передвиборчої кампанії Матюшина подає позов до Ірпінського міського суду щодо скасування рішення селищної ради про формування об’єднаної громади з Ірпенем. Разом з тим, вона розповсюджує результати соцопитування, де начебто більшість коцюбинців виступають за приєднання до Києва. Вже тоді стає зрозумілим, куди буде гнутися майбутня політика новоспеченого селищного голови.

2. Батл: голова VS рада

Одразу після оголошення офіційних результатів виборів стало зрозуміло, що робота між селищним головою Ольгою Матюшиною та радою буде складна і напружена. Представників БПП “Солідарність” дуже розхвилювало те, що вибори в Коцюбинському виграли “Нові обличчя” і їхня представниця Ольга Червакова, яка ще перед виборами занаджується до селища і починає відкрито агітувати за простоличного кандидата на голову селища – Матюшину – маніпулюючи такою наболілою для українців темою, пропонує оголосити в Приірпінні АТО проти “Нових облич”.

Окрім цього, співпраця голови з депутатами почалася з підробки нею офіційних документів. Йдеться про рішення 1-ої сесії 7-го скликання Коцюбинської селищної ради “Про результати виборів Коцюбинського селищного голови та депутатів Коцюбинської селищної ради”, яке Матюшина подала у реєстраційну службу. Депутати стверджують, що такого документу існувати не може, адже на першому засіданні сесії жодних проектів рішень на голосування не виносилося. За даним фактом було порушене кримінальне провадження. Як відомо, таким чином Ольга Матюшина поспішала офіційно затвердити свої повноваження, оскільки знала, що є відеодокази фальсифікації на виборчих дільницях на її користь.

лист

Документ, підроблений Матюшиною

13644096_10209557968936893_1469507320_n

Червакова з самого початку втручається у роботу селищної ради

Уже з перших сесійних днів новоспечена голова займає активну контрпозицію щодо депутатської більшості. У кулуарах вона напряму заявляє депутатам: “Вы подонки! Я вас скоро распущу и работать с вами не буду!”. На сесіях Матюшина цілком ігнорує думку депутатського корпусу, не дає слова, перебиває, систематично порушує регламент ради (наприклад, намагається відкрити сесію, котру сама ж закрила), проштовхує на голосування суперечливі проекти рішень, саботує роботу ради, не підписує важливих для життєдіяльності Коцюбинського рішень. Наприклад, не підписує договір щодо будівництва дитсадка, проект якого уже практичного готовий, хоча свою активістську діяльність Ольга Матюшина почала саме з “ревного відстоювання прав дітей та батьків у ДНЗ”. Також так звана голова не знає бюджету селища, а головним досягненням її роботи за 100 днів стає “підключення WI-FI” у місцевій поліклініці.

У результаті таких конфліктних стосунків голови та депутатської більшості соціально-економічний розвиток Коцюбинського повністю заморозився. Почалися проблеми із соціальними виплатами, забезпеченням медикаментів онкохворим, вивезенням сміття із селища тощо. Логічним завершенням цих буремних стосунків стає висловлення недовіри селищному голові та усунення її від виконання своїх повноважень 8 квітня 2016 р.  За це рішення під час таємного волевиявлення проголосувало 20 із 26 депутатів. За процедурою імпічменту спостерігали десятки коцюбинців, що були присутніми на сесії селищної ради, представники ЗМІ, а також народний депутат України та голова парламентського комітету з питань місцевого самоврядування Сергій Власенко.

3. Реакція, що відкриває карти

Після усунення Ольги Матюшиної від виконання обов’язків селищної голови, з’являються коментарі осіб, реально зацікавлених у приєднанні Коцюбинського до Києва. Зокрема, відомий київський забудовник, перший заступник губернатора Київщини Лев Парцхаладзе виправдовуючи та заступаючись за Матюшину, ризикуючи власною репутацією та державним постом, іде на публічну брехню . Він заявив, що голосування за висловлення недовіри селищній голові було не таємним, тому не може вважатися законним. Також у чиновника були претензії до кількості голосів – начебто їх було недостатньо для відставки голови. “Це неправда. І Лев Парцхаладзе, очевидно, про це знає. Голосування було таємним, це зафіксовано відеозйомкою. Підрахунок голосів також був публічним – за недовіру висловилися 20 депутатів із 26”, – заявив керівник Коцюбинської селищної організації партії “Нові обличчя” Сергій Даніш.

Те, що відомі столичні забудовники прикривають та захищають Матюшину, проливає світло на реальну мету роботи так званої голови – лобіювання приєднання Коцюбинського до Києва, в чому, у першу чергу, зацікавлені великі столичні будівельні компанії.

4. Червакова підключає важку артилерію

Протягом кількох днів після імпічменту Матюшиної, нардепка і колишня журналістка Червакова підключає усі свої зв’язки, щоб всі загальнонаціональні ЗМІ висвітлили ситуацію у Коцюбинськомцу так, наче там стався “державний переворот”, “хунта захопила владу” і “незаконно зняли з посади “просту бідну активістку Ольгу Матюшину”. 11 квітня біля Коцюбинського будинку культури відбувається віче, на якому зібралися прихильники як політики Матюшиної, так і коцюбинці, що підтримують депутатську більшість. Червакова та Федорів на віче працювали у неоднозначній компанії афериста і контрабандиста Євгенія Мельничука, який організовує проплачені мітинги, та депутата селищної ради Миколи Єременка, що відомий серед громади як прихильник оковитої.

13650351_10209557968976894_325749214_n

Червакова разом з Єременком та Мельничуком відпрацьовують віче

На віче був присутній губернатор, який спочатку заявив, що депутатська більшість вчинила неправильно, що це переворот, але, поспілкувавшись з депутатами та їх прихильниками, дійшов висновку, що треба вивчати ситуацію, розбиратися, і лише тоді приймати рішення. Депутат Ірпінської міської ради Василь Пікулик зауважив губернатому: “Ви як губернатор і як адміністрація рішення тут приймати не можете. В цій ситуації лише одна інстанція має право приймати рішення – суд”. З цією тезою Максим Дмитрович Мельничук однозначно погодився.

5. Прецедентний розпуск Коцюбиської селищної ради

Паралельно з розпочатою чорною інформаційною кампанією, Ольга Червакова, користуючись своїм службовим становищем, “обробляє” колег з парламенту. 14 квітня 2016 року нардепка просуває до Ради проект постанови “Про дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради”. Перед цим, за два дні було “отримано” погодження 5 профільних комітетів, без жодної підстави, які вимагаються ст. 78 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Через додаткове включення до порядку денного сесії більшістю голосів народних депутатів було припинено повноваження селищної ради всупереч вимогам ст. 85 Конституції України. У пояснювальній записці до проекту постанови вказується, що Коцюбинську селищну раду слід розпустити через “дії, що суперечать Конституції України”. Це не підкріплено жодними доказами, а тим більше рішеннями жодного суду. Пішовши на повідку у Червакової, депутати допустили прецедентну помилку, оскільки відповідно до Конституції України Верховна Рада має право лише призначити позачергові вибори, але не розпускати місцеві ради. В Україні, як і всюди, діє принцип “безперервності влади”, тобто селищна рада повинна була діяти до обрання нового складу, бо інакше в селищі виник би правовий колапс, або іншими словами – безвладдя! Але пані Червакова з депутатської трибуни запевнила колег, що все правомірно, таким чином підставивши їх.

6. Терор під керівництвом Червакової та боротьба за правду

Розуміючи, що прийнята постанова ВРУ про розпуск селищної ради незаконна, коцюбинські депутати та обрана ними в.о. голови селища секретар ради Юлія Главацька починають захищати свої права у Вищому адміністративному суді України та паралельно продовжують працювати. Без втручань та перешкод з боку екс-голови Матюшиної у депутатів це виходить якнайкраще. У селищі починає кипіти робота: стартує капітальний ремонт по вул. Залізничній, що роками була розбитою і занедбаною; починається реконструкція селищного парку біля Будинку культури; відновлюється каналізація; капітально ремонтують стару огорожу біля кладовища; починається заміна старих ліфтових кабін; встановлюють нові огорожі, смітники, лавочки та поштові скриньки у дворах; облаштовують дитячі майданчики; ремонтуються під’їзди тощо. Фінансування робіт здійснюється відповідно до рішень Коцюбинської селищної ради та Ірпінської міської ради та кошти меценатів. Жодної фінансової допомоги з державного та обласного бюджету не надходить.

Розвиток благоустрою селища та вдячні депутатам мешканці не входили у плани компанії Федорів-Матюшиної, тому за підтримки скандальної Червакової селище зазнає терору. Ввечері 13 травня відбувається незаконний обшук силовиками помешкання Юлії Главацької без присутності господарів, а саму в.о. голови селища слідчі незаконно утримують у приміщенні ради та наносять фізичних ушкоджень – потім лікарі підтвердять це довідкою про побої. Ні лікарів, ні колег, ані мешканців Коцюбинського до селищної ради не допускають. Як згодом з’ясується, під час того цинічного обшуку з квартири Главацької пропали гроші та цінні речі, а один із силовиків рекомендував матері в.о. голови порадити доньці відійти від керівництва селищем.

13652663_10209557961456706_935055876_n

Наслідки обшуку у квартирі Главацької

13644176_10209557961376704_480124230_n

Коцюбинці під стінами ВРУ просять Червакову більше їм “не допомагати”

Після таких безчинств, 15 травня обурені мешканці Коцюбинського, депутати селищної ради та представники “Нових облич” їдуть під стіни МВС просити зустрічі з Міністром Арсеном Аваковим. В результаті мирного мітингу, очільнику Ірпеня Володимиру Карплюку вдалося зустрітися з головою Нацполіції Хатією Деканоїдзе, яка попросила повний пакет документів щодо ситуації у Коцюбинському та пообіцяла особисто контролювати цю справу і об’єктивно розібратися у справі Юлії Главацької.

Також, 17 травня близько 200 мешканців Коцюбинського та Приірпіння зібралися під Верховною Радою України. Люди вимагають від керівництва Парламенту вгамувати нардепку Червакову, яка організувала терор у селищі та своїм безцеремонним втручанням нищить там місцеве самоврядування. Громада також просила пояснень від депутата мажоритарника від їхнього округу Михайла Гаврилюка, який практично не цікавився перипетіями в селищі та не з’являвся там. Як з’ясувалося під час розмови, депутат черпає інформацію про коцюбинські події тільки зі слів Червакової (власне, як і більшість нардепів), тому конструктивної розмови з людьми у нього не вийшло. Ольга Червакова ж на заклики людей вийти і вислухати думки коцюбинців так і не з’явилася.

Щоб хоч трохи пролити світло правди на брехливу картинку, яку намалювала Червакова через загальнонаціональні ЗМІ щодо ситуації у Коцюбинському, 24 травня очільник партії “Нові обличчя” та міський голова Ірпеня Володимир Карплюк влаштовує прес-конференцію і демонструє журналістам реальні фото- та відеофакти, що показують усю правду про події у селищі. “Якщо ми переконаємо хоч одну людину тут у іншій правді, від тої, яку всім демонструють, то це вже буде перемога”, – сказав Володимир Карплюк.

7. ВАСУ скасовує скандальну постанову
1 червня постанову Верховної Ради “Про дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради”, яку пролобіювала Ольга Червакова, скасовує Вищий адміністративний суд України. Деякі депутати публічно визнають свою помилку. Навіть спікер ВРУ Андрій Парубій в прямому ефірі програми “Свобода слова” погоджується, що стався прецедент, що тепер “потребує негайного юридичного вивчення і знаходження шляхів виходу з цієї ситуації”. Натомість нардеп Червакова замість того, щоб визнати, що вона підставила 260 своїх колег по парламенту, починає нападки в сторону суду, називаючи його продажним і гнилим.  Таким чином, даючи оцінку судовому рішенню, Ольга Червакова, як народний депутат, тисне на суд і попередньо намагається сформувати думку суддів Верховного Суду України, які переглядатимуть постанову ВАСУ.

Відповідно до рішення Вищого адміністративного суду України Центральна виборча комісія повинна була прийняти постанову про припинення виборчого процесу у Коцюбинському. Але цього не було зроблено. Виборча кампанія тривала до винесення рішення ВСУ.

главацька

За допомогою до народних депутатів

Варто зазначити, що 16 червня представники Коцюбинського та Ірпеня відвідали пленарне засідання Верховної Ради України, щоб зустрітися з парламентарями Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування та обговорити кризову ситуацію в Коцюбинському, спробувати разом знайти вихід з глухого політичного кута. Делегація з Приірпіння на чолі з секретарем Коцюбинської селищної ради Юлією Главацькою ознайомила членів профільного комітету з реальним станом справ у селищі та вимогами його громади – вирішення ситуації виключно в законодавчому полі. А за умов дострокових перевиборів, провести повне “перезавантаження влади” – і голови селища, і місцевих депутатів. Членам комітету було передано звернення з майже 3000 підписами мешканців селища щодо призначення перевиборів селищного голови.

8. Брудна передвиборча кампанія матюшинців

26 травня, опираючись на прийняту ВРУ незаконну постанову про розпуск селищної ради, Ірпінський міський суд відновив на посаді голови Коцюбинського Ольгу Матюшину. Повернувшись до селищної ради, Матюшина починає робити усе, щоб дискредитувати роботу депутатів та зупинити розвиток благоустрою селища. На незрозумілих підставах вона викликає поліцію на місце ремонтних робіт дороги по вул. Залізнична, вимагає припинити реконструкцію парку та оновлення огорожі біля кладовища. Так званій голові не вдалося задумане і усі роботи продовжилися.

З початком виборчого процесу стало зрозумілим, що голова Коцюбинської ТВК Людмила Демченко та Матюшина працюють заодно. Вони приїжджають на роботу і їдуть з роботи одним автомобілем, разом обідають у кабінеті і дуетом виганяють з приміщення селищної ради людей, що прийшли з тим чи іншим питання. Також пані Демченко активно агітує за проматюшинських кандидатів та обливає брудом депутатів від НО у поліклініці, де працює статистом – про це говорять самі мешканці Коцюбинського.

Апофеозом співпраці Матюшина-Демченко є перешкоджання партії “Нові обличчя” взяти участь у перевиборах. Територіальна комісія селища до останнього дня не реєструвала кандидатів від партії і почала це робити лише 22 червня о 20.00 – за 4 години до кінця дозволеного часу реєстрації. Голова ТВК спочатку вигнала усіх представників від «Нових облич» із зали засідань, окрім юристів, а потім, мотивуючи відсутністю ідентифікаціного номеру на печатці партії, відмовлялася реєструвати кандидатів. Юристам вдалося довести семи із тринадцяти членів комісії, що такий номер не потрібен для не юридичної особи і кандидатів таки зареєстрували.

13625357_10209557969016895_673296283_n

Людмила Демченко – напарниця Матюшиної

1 липня стає відомо, що працівниця Коцюбинської селищної ради Ліана Хижко реєструє громадян, які не мають військового квитка або посвідчення про прописку. Таким чином у селищі за два тижні до очікуваних позачергових виборів було прописано 90 осіб. Дану справу передали на розслідування до прокуратури.

13664633_10209557961576709_897460686_n

Червакова та Соболєв – старі друзі

Тим часом, на своєму фронті активно “працює” Ольга Червакова. Щоб знову окутати Коцюбинське чорним піаром нардепка запрошує туди комітет ВРУ з питань запобігання і протидії корупції. Виїзне засідання на чолі з народним депутатом Єгором Соболєвим відбувається у селищному Будинку культури 23 червня. Члени комітету приїхали до Коцюбинського уже з чітко сформованою думкою щодо ситуації у селищі, яку у Верховній Раді усім нав’язала Ольга Червакова: про те, що у Коцюбинському все погано, тут б’ють людей і вирубують заповідний Біличанський ліс. Депутати робили вигляд, що хочуть насправді розібратися у ситуації і вислухати обидві сторони конфлікту –  насправді ж продовжували йти на повідку у скандальної Червакової, яка протягом засідання писала і передавала записки головуючому Соболєву. У них вказувала що робити, які запитання ставити та кого запрошувати на сцену. Саме Червакова вказала дати слово так званій голові селища Ользі Матюшиній, а не так було вирішено напередодні, як пан Соболєв заявив під час засідання.

13652656_10209557961256701_1590122905_n

Червакова передає записки Соболєву на очах у всіх

Окрім цього, саме під час того засідання комітету стало відомо, якими методами працює “чесна і справедлива захисниця Біличанського лісу” Ольга Червакова і як придумує образи і манеру поведінки для своїх маріонеток Федорів та Матюшиної напередодні виборів. Усі карти відкрила сторінка з нотатника нардепки, яка потрапила до об’єктиву фотокореспондента:

“Спланировать удар на последние 7-м дней

Коллективный образ – не учить людей жить, а улыбаться. Провести день Купала.

Сюжет на ТБ – сигнал от ГПУ, что начаось серйоз. рассл. коррупции. ……

! Заставить их испугаться, что от Карплюка доберуться и до них”

13664569_10209557961136698_1685312688_n

“Заставить их испугаться” – реальні методи роботи Червакової

9. Рішення ВСУ: шах і мат для Червакової

4 липня Верховний суд України залишив у силі скасування постанови про розпуск Коцюбинської селищної ради, ще раз підтвердивши, що Верховна Рада не мала права розпускати депутатів, яких обрала громада та поставивши крапку у виборчому процесі. Колегія суддів Верховного суду довела, що Червакова подала у ВРУ ганебну непрофесійну постанову, яка нищить місцеве самоврядування і нівелює принципи децентралізації та провела її у волюнтаристський спосіб через комітети без залучення представників Коцюбинської селищної ради.

Беручи до уваги рішення Верховного суду, 7 липня суддя Ірпінського міського суду Дмитро Чернов скасував поновлення Ольги Матюшиної на посаді голови селища. В.о. голови знову посіла секретар селищної ради Юлія Главацька.

10. Червакова ніяк не вгомониться

Навіть після рішення Верховного суду України народний депутат Червакова не припиняє з усіх сил протистояти розвиткові Коцюбинського у об’єднаній громаді з Ірпенем та лобіювати інтереси столичних забудовників, які найбільше зацікавлені у поглинанні Києвом сусіднього селища. 5 липня Червакова реєструє у ВРУ проект постанови №4897 “Про призначення позачергових виборів Коцюбинської селищної ради на 11 вересня цього року”. Цей документ, як і попередня просунута Черваковою постанова, незаконний і антиконституційний, адже правових підстав для законного розпуску Коцюбинської селищної ради не було і немає.

Уже наступного дня, 6 липня, стало відомо, що члени Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування вирішили не вносити до порядку денного розгляд проекту постанови, поданого Ольгою Черваковою. Обпікшись брехнею депутатки один раз, у Верховній раді тепер ставляться до постанов Червакової з осторогою. Голова Комітету Сергій Власенко пояснив, що недоречно виносити на голосування проект постанови Червакової, бо 4 липня Верховний Суд України вже скасував схожу за суттю постанову Верховної Ради, якою вибори у Коцюбинському були призначені на 17 липня цього року. У відповідь на таке рішення, Ольга Червакова почала вимагати, щоб за проект постанови проголосували. З голосу вона почала надавати депутатам перекручені факти про ситуацію у селищі на Київщині. Однак, Власенко повідомив, що комітет повернеться до цього питання лише тоді, коли отримає копію рішення Верховного Суду України.

Після засідання вищезгаданого комітету стало зрозумілим, що народні депутати, після завареної Черваковою каші й самі не знають, що тепер робити. Якщо вибори у Коцюбинському все-таки пройдуть, то у селищі буде 2 легітимні влади, а це тільки підвищить соціальну напругу та конфлікти. Як наслідок, через втручання Ольги Червакової у місцеве самоврядування та притягнення нею до ВРУ незаконної постанови про розпуск селищної ради,  до комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування надходять численні звернення від різних громад з усієї України з проханням розпустити і їхні ради. Депутати жаліються, що на них здійснюється тиск, адже люди тепер помилково думають, що ВРУ насправді може припинити повноваження рад на місцях. Все це наслідок грубого порушення Конституції України, втручання у місцеве самоврядування та безцеремонного політичного аферизму таких нардепів як Ольга Червакова, котра задля власної вигоди та мільярдної наживи столичних забудовників вплела у свою брудну гру невелике селище Коцюбинське.

 13664580_10209557975697062_615544158_n

Bookmark the permalink.

Comments are closed.