Житло для переселенців: стартував збір підписів до петиції

7 Березня 2019

Дім. Як затишно і добре, коли він є. Як гірко і боляче, коли його втрачаєш… А коли ти змушений його покинути? Як відростити нове коріння? Як знову відчути грунт під ногами? Понад мільйон громадян України були змушені залишити свої домівки через війну. І сьогодні, коли вибухи тривають уже п’ятий рік, більшість із них розуміє: потрібно знайти дім тут, де я оселився, де мої діти ходять до школи.

Однак чи кожному це під силу – купити житло з нуля? Ні. Але варіанти можливі. Коаліція ініціативних груп та неурядових організацій внутрішньо переміщених осіб розробила петицію-звернення до Президента України щодо пошуку сталих рішень у сфері забезпечення житлом ВПО. Петиція пропонує одне з таких рішень, яке має ініціюватися державою перед міжнародними партнерами.

Питання забезпечення житлом виділяється як одне з найважливіших для вдалої інтеграції ВПО до приймаючих громад. Лізинг, доступне довгострокове кредитування зі зменшеною відсотковою ставкою, оренда з метою викупу і так далі. Рішення можуть і повинні бути розроблені з урахуванням можливостей і потреб внутрішньо переміщених осіб. Це сфера, в якій потрібна ефективна співпраця органів державної влади, громадських організацій та міжнародних гуманітарних організацій та організацій, що займаються питаннями сталого розвитку. Петиція доступна за посиланням.

Достатня кількість підписів – 25 тисяч – виведе дискусію про доступ до житла на якісно новий рівень. Тоді Адміністрація Президента доручить розглянути питання та запропонувати рішення профільним міністерствам. Петиція – не рішення. Проте це – інструмент, здатний змінити хід подій і в результаті – допомогти сотням тисячам співвітчизників, які опинилися в біді.

Лідія КУЗЬМЕНКО

Bookmark the permalink.

Comments are closed