Як в Ірпені борються з ожеледицею за допомогою кави

В Ірпені, наслідуючи скандинавські країни, пробують боротися з ожеледицею за допомогою кавової гущі. Понад 20 кілограмів переробленої кави для комунальників заготували та безкоштовно передали п’ять місцевих кав’ярень. Ініціювала збір Ірпінська агенція розвитку.

«Для того, щоб допомагати, не потрібно витрачати. Для того, щоб допомагати, не обов’язково інвестувати. Для того, щоб допомагати, потрібно бути соціально відповідальним – і бізнес може бути соціально відповідальним, не витрачаючи коштів», – розповів заступник голови Ірпінської агенції розвитку Дмитро Андрущенко.

«Ми запропонували власникам кав’ярень долучитися до цієї ініціативи, і ось сьогодні ми маємо екологічний експеримент: ми посипаємо кавою наш парк Правика. Будемо чути відгуки – нам дуже цікаво, як відреагують наші мешканці», – зазначила голова Ірпінської агенції розвитку Оксана Нечитайло.

Комунальники кажуть – кава є екологічно безпечною, має чудові абразивні властивості, покращує якість грунту і є хорошим добривом для рослин. А ще, використовуючи її в такий спосіб, можна добряче заощадити на закупівлі піску і солі.

«Цікаво спостерігати за тим, як ми будемо далі працювати з газонами і з доріжками. Я сподіваюся на те, що навіть якщо (кавова гуща) рознесеться по зелених зонах, вона дасть свою добриворозчинну якість для зелених насаджень, і для нас, як для працівників, які дбають про зелені насадження в місті, не буде ніякого клопоту», – розповіла заступниця директора КП «Управління благоустрою міста» Оксана Головко.

Посипати стежки кавою в парку Правика будуть протягом двох днів. А чи продовжиться експеримент, залежить від відгуків містян та працівників благоустрою.

«Нам дуже важливо почути відгуки мешканців, тих, хто користується цим парком, хто тут відпочиває, а також працівників благоустрою стосовно саме цього матеріалу. Адже, якщо в нас (надіємося!) буде більше позитивних відгуків, ми зможемо організувати систему постійного збору кави від наших кав’ярень і на наступний осінньо-зимовий період організувати її зберігання й постійне використання, наприклад, хоча б у парку Правика під час зимового періоду», – додала Оксана Нечитайло.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.