Яценюк виступає за термінове запровадження постійної міжнародної моніторингової місії на Азові

“Ми не допустимо, щоб Росія заблокувала Азов і Маріуполь. Слід терміново запровадити постійнуміжнародну моніторингову місію на Азовському морі“, – наголосив лідер політичної партіїНародний фронт” Арсеній Яценюк в інтерв’юРадіо Свобода” під час своговізиту до Берліна для зустрічі з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Він підкреслив, що конфлікт на Азові – “частина плану агресії Росії проти України“: “Анексія Криму, далі Донецькі Луганськ, далі Путін сподівався, що він захопитьМаріуполь, Херсон, дійде до Одеси, дотягне повністюланцюг до Придністров’я“.

Це був початковий план Путіна. Він думав, що його там з короваями будуть зустрічати, а зустріли озброєні українці, які б’ються за свою країну“, – сказав він.

План цілком зрозумілий, підкреслив лідер “Народного фронту”: “Ізолювати Маріуполь, дестабілізувати його, спробувати реалізувати план захоплення подальшихтериторій України“.

Аресній Яценюк наголосив, що українські Військово-морські сили збільшують свою присутність, але “вона недостатня, незважаючи на те, що ми відбудували армію“. Він зазначив, що Україна  воює з ядерною державою, “яка витрачає десятки мільярдів доларів на свої збройні сили“.

“Я вважаю, що країни-члени НАТО, а не лише США, маютьухвалити рішення щодо постачання військових суден для охорони Азовського моря. Щодо політичних аспектів, то, звичайно, ми не хочемо ескалації. Але ми не допустимо, щоб Росія заблокувала Азов і заблокувала Маріуполь. Тому я вважаю, що слід терміново запровадити постійнуміжнародну моніторингову місію на Азовському морі“, – підкреслив Арсеній Яценюк.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.