Рятувальники Ірпінського регіону провели тактико-спеціальні навчання з гасіння торф’яних пожеж. Головна мета — відпрацювання взаємодії рятувальних служб Київщини, Державного підприємства «Мобільний рятувальний центр» та керівництва місцевих органів влади. Про це повідомляється на сайті «Рятівник Приірпіння».
Такі навчання стали можливі ще й завдяки постійним зверненням Ірпінської міської ради до Київської облдержадміністрації щодо попередження та ліквідації торф’яних пожеж у поймі річки Ірпінь, тобто на землях, які фактично знаходяться поза межами міста.
Під час навчань обговорено проблеми Ірпінського регіону, розглянуто низку робочих питань з оповіщення населення, реагування на пожежі тощо. Начальник Ірпінського міського відділу ГУ ДСНС Юрій Буренко поділився досвідом організаційних заходів з представниками сил цивільного захисту інших районів.
Ірпінь відзначено як лідера Київщини з ліквідації пожеж на торфовищах, розроблення спеціалізованої програми та схеми залягання торф’яних масивів завдяки спільним зусиллям влади міста та міського відділу ГУ ДСНС.
Окрім того, наголошено на взаємодії влади Ірпеня та Бучі щодо запровадження комплексу превентивних заходів з недопущення пожеж і вчасної ліквідації тих, що виникають. А також відзначено необхідність придбання потужних мотопомп, значно економічніших ніж насосні станції, та створення резерву паливно-мастильних матеріалів.
Присутні ознайомилися з роботою дронів, обладнаних тепловізорами, з розвідки можливих місць виникнення загорянь. Після чого, по рукавних лініях рятувальники подавали воду на гасіння умовної пожежі. Тут були задіяні і пожежна насосна станція і новітня мотопомпа VARISCO, що є поки на озброєнні тільки у рятувальників з «Мобільного рятувального центру». Умовна пожежа була ліквідована.
Підсумовуючи результати навчання, заступник голови Київської обласної адміністрації Ігор Любко зазначив, що тільки конструктивний діалог та взаємодія між рятувальниками, керівниками місцевих органів влади та відомчих організацій дозволить в найкоротші терміни загасити пожежі на торфовищах області та мінімізувати їх наслідки.