В Україні за три роки стало вдвічі більше вакцинованих від кору немовлят

З 2016 до 2019 рік кількість щеплених від кору дітей віком 1 рік зросла вдвічі — від 45% до 91%. Про це повідомляють на офіційній сторінці “Сімейний лікар” у соцмережі з посиланням на сторінку очільниці МОЗ України Уляни Супрун.

Більше 10 років до цього проти кору в Україні вакцинувалися не більше 60% дітей. Водночас, для забезпечення колективного імунітету необхідно, аби 95% всього населення країни мало щеплення. 

Як результат, Україна отримала спалах кору, який триває з 2017 року. Ситуація вже покращується завдяки підвищенню рівня вакцинації, але через безвідповідальності, відсутність вакцин та міфів померли 39 українців. Понад 115 тисяч людей захворіли на кір від початку спалаху.

Для підвищення рівня вакцинації МОЗ України провело декілька спецоперацій у регіонах, зокрема у Львівській та Хмельницькій областях. Кількість вакцинованих дітей у школах та дитячих садочках завдяки цим заходам зросла до 90-95%.

Хоча вакцини проти кору, краснухи та паротиту стали лідерами за охопленням, зріс також рівень вакцинації і від інших хвороб.

▪️У 2016 щеплення проти кашлюку, дифтерії та правцю мали лише 21% немовлят, сьогодні таких дітей втричі більше — 67,5%.

▪️Кількість дітей, які отримали захист від гепатиту, зросла майже втричі — від 28,8% до 65,2%.

▪️Підвищились показники також вакцинованих від туберкульозу (72,3% проти 84%) та від поліомієліту (60,8% проти 69,2%).

Підвищення рівня вакцинації стало можливим також завдяки інформаційним кампаніям та роботі сімейних лікарів зі своїми пацієнтами. Постійне спілкування з лікарем, якому ви довіряєте, який дає кваліфіковані поради та дбає про здоров’я пацієнта також мотивують довіряти доказовій медицині.

Але ключова причина, чому більше українців мають захист від небезпечних хвороб — наявність в Україні достатньої кількості якісних вакцин, які можна отримати безоплатно. Ми закуповуємо вакцини через міжнародні організації, що дає змогу запобігати корупції та купувати ще більше вакцин.

Сьогодні Україна вперше в історії на 100% забезпечена вакцинами, які передбачає Календар щеплень. Більше не існує жодних обмежень для того, щоб отримати щеплення проти кору — це можуть зробити як діти, так і дорослі, незалежно від наявності довідки чи контакту з хворими на кір.

У МОЗі наголошують, що щеплення — це єдиний безпечний спосіб захистити себе та своїх дітей від кору та інших небезпечних хвороб. Не наражайтеся на небезпеку та не випробовуйте своє здоров’я. Вакцини працюють і це доведений факт. 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.