В Ірпені використовуватимуть освітні методики Оксфорда та Кембріджа

Цього року на розвиток освіти в Ірпені виділено найбільшу частину міського бюджету – 134 млн гривень, що у півтора рази більше, ніж у 2016-ому. Про це у своєму блозі написав Ірпінський міський голова Володимир Карплюк.

За його словами, це дозволить збільшити кількість дитсадків і класних кімнат, запровадити сучасні європейські методики навчання і покращити зацікавленість вчителів.

15992102_1394494633925667_885798437_o

Найбільш болючим питанням для нашого міста є дитячі садки. “У 2015-му в Ірпені ми збудували перший за десятки років незалежності комунальний садочок “Бджілка”. У 2016-ому почали будувати ще два, вони приймуть дітей вже 1 вересня. Крім того, у бюджеті на цей рік передбачені кошти на капітальну реконструкцію та добудову ДНЗ №5 по вул. Київській. Ще за кілька років плануємо відкрити дитсадок на 350 місць на базі теперішньої дитячої лікарні. Дитячий стаціонар перенесемо до нового медичного центру”, – розповів Карплюк.

Крім того, важливим питанням залишається запровадження у школах другої зміни. “Ми розглядали різні варіанти, але зупинилися на найоптимальнішому – добудовувати класи та корпуси у вже діючих школах. Уже з весни почнуться роботи ушколах  №17 та  №13, на ці проекти виділені державні кошти. А потім візьмемося за школи  №12 та  №2″, – запевняє мер Ірпеня.

До вирішення освітніх проблем у місті долучаються будівельні компанії, які працюють в Ірпені. Зокрема, велика вдячність компанії “Синергія” на чолі з депутатом міськради Ігорем Оверком, який зараз будує дитсадок “Колібрі”, де буде запроваджуватися канадська освітня система. А ще він планує збудувати сучасну школу із фінською системою навчання.

За словами Карплюка, з цього року акцент в освіті буде спрямовано на вивчення  іноземних мов, розвиток творчості у дітей та можливості закордонних поїздок. Планується запроваджувати імітаційні бізнес-ігри, кращі методики особистісного розвитку на прикладах освіти Фінляндії, Британії, Сингапуру та інших розвинутих країн світу. Крім того, в планах мерії –  впровадження освітніх методик Оксфорда та Кембріджа із залученням професорського складу найрейтинговіших навчальних закладів світу. Щоб стимулювати бажання дітей вчитися, продовжать стипендіальні програми. Зараз їх дві – одна міської ради, друга – спонсорська.

“Сподіваюся, що певним стимулом для вчителів стане підвищення заробітної плати в середньому на 35%. Але цього замало. Будемо пропонувати ірпінським педагогам навчання закордоном  і нові можливості застосування їхнього професійного досвіду у позаурочний час, щоб вони могли отримувати додаткові доходи”, – зазначив ірпінський міський голова.

Ще одне нововведення у школах – це відродження класів хімії, фізики, біології. Таких, як колись були у наших школах: із реагентами, пробірками, спеціальною технікою, наочними матеріалами. Саме такий підхід до засвоєння матеріалу є одним із найрезультативніших.

Особлива  увага буде приділена харчуванню дітей у школі. Пілотна система, застосована минулого року в Гостомелі, себе більш аніж виправдала. “Якщо раніше у школі харчувалося 200 дітей,  то зараз 400. А все тому, що відповідальність за це перейшла від комунального підприємства до директора школи, який радиться з батьками та дітьми, впроваджує їхні поради у шкільне меню”, – підкреслив очільник міста.

Мер запевняє, що це лише частина запланованих нововведень, які ми будемо впроваджувати цього року в освіті Ірпеня. “Звичайно, для того, аби наша освіта повністю вийшла на належний рівень, року замало. Досвід найбільш розвинутих країн світу, таких як Японія, Сингапур, Фінляндія показує, що вони мають найбільш успішні моделі освіти, в які вкладається постійно і найбільше. Ірпінь – на початку цього шляху, але головне зроблено: освіта Ірпеня перейшла в розряд стратегічних напрямків”, – підсумував Володимир Карплюк.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.