Пану Григорію 86. Він – найстарший ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи в Ірпені. 38 років тому, ризикуючи своїм життям, він рятував майбутнє.
Григорій Дерев’янко, ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи:
«Куди би нас не посилали, ми робили усе, що було в наших силах. Місто шкода, гарне було».
Марія Бузарова, ліквідаторка наслідків Чорнобильської катастрофи:
«Минуло 38 років. Це — дуже велика дата. Ми вже стали старенькими, бо ж на той час були молодими. Бажаю тим, хто ще живі, щоб вони були здорові, а тим, хто вже помер, дякую їм за те, що вони зробили, і нехай їм земля буде пухом».
Ірпінь пам’ятає мужніх героїв.У 38-мі роковини Чорнобильської катастрофи містяни традиційно зібралися у парку імені Володимира Правика – офіцера-вогнеборця, чий караул першим прибув на гасіння пожежі на Чорнобильській АЕС.
Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:
«У цей день відчуваєш глибоку шану до людей, які тоді віддавалися повністю своїй професії і своєму обов’язку, а зараз серед нас. У мене дід також був ліквідатором аварії на ЧАЕС, він евакуйовував людей, був водієм. До них, насамперед, відчуваєш глибоку пошану».
Символічно пролунали тривожні гудки пожежних машин. Так ірпінські рятувальники вшановують пам’ять героїв-ліквідаторів. Містяни ж поклали квіти до пам’ятника Володимира Правика.
Інні Терлецька, дочка ліквідаторки наслідків Чорнобильської катастрофи:
«Я дуже вдячна їм за те, що ми можемо жити і насолоджуватися життям. Зокрема, це завдяки і моїй мамі. Я вважаю, що все чим я можу допомагати, а не просто бути вдячною в серці, я все маю робити».