В Ірпені відбувся турнір із армрестлінгу

В Університеті державної фіскальної служби України відбувся турнір із армрестлінгу, який присвятили 5-ій річниці створення спецпідрозділу податкової міліції по роботі у зоні проведення операції об’єднаних сил “Фантом”. Про це повідомили на сайті закладу вищої освіти.

В організації заходу брали участь: Факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції, студентський ректорат, громадська організація “Відкритий освітній простір” та за підтримки стрілецько-спортивного клубу “Купол”.

“Сьогодні ми започатковуємо нову традицію, адже турнір стане щорічним. Дякую нашим колегам-партнерам із стрілецько-спортивного клубу “Купол”. Завдяки нашій співпраці, студенти та курсанти, які виборють призові місця, матимуть унікальну можливість постріляти із різних видів зброї”, –розповів проректор з питань підготовки кадрів податкової міліції Василь Чмелюк.

Також привітання звучали від героя України та керівника клубу “Купол” Олександра Порхуна, який  привітав присутніх із 5-ою річницею створення спецпідрозділу “Фантом” та із Днем податкової міліції.

“Ви всі стоїте на вірному шляху. Ті люди, які закінчують цей університет і йдуть далі захищати економічні інтереси нашої держави, виконують свої завдання у різних сферах і у різних формах, і офіцери, які стоять зі мною поруч, і ті, які наразі виконують свої завдання на сході, вони – герої. Адже, не маючи військової освіти, вони не побоялися взяти зброю до рук, втратити власне життя і пішли боронити свою країну, а потім знову продовжувати робити свою справу», – сказав він і закликав студентів «вчитися, здобувати знання і робити себе сильнішими у різних напрямках – і фізично, і духовно, і освітньо”.

Як відомо, турнір проходив у 5 вагових категоріях, а саме: до 70 кг, до 75, до 80 кг, до 90 кг та понад 90 кг. За день до змагань відбулося зважування учасників. Хоч, вони не займаються настільною боротьбою професійно, проте,  суддівство відбувалося відповідно до загальноприйнятих правил цього виду спорту.

“У першу чергу ми звертали увагу на 3 найголовніші аспекти! Щоб не відривали лікоть від столу – це найбільше порушення. Щоб не відривали ноги від підлоги і таким чином не перетягували суперника на себе та, щоб не перетинали середню лінію столу і не нагинали корпус вперед”, – розповів боковий суддя Антон Звєрєв.

“Із суддею сперечатися не можна, бо він завжди правий. За таку поведінку можуть дискваліфікувати”,- наголосив суддя.

Переможець у ваговій категорії до 80 кг Дмитро Лопушанський стверджує, що особливо не готувався до змагань, а лише ознайомився із технікою. “Я просто переглянув відео із змагань таких рукоборців, як Денис Циплінков та Олег Жох, бо це не мій вид спорту. Я – кандидат у майстри спорту із дзюдо та чемпіон України з цього виду спорту. Тому, саме їхня техніка допомогла мені перемогти. Хоча, всі суперники були гідні і мені було цікаво з ними позмагатися”, – розповів переможець.

Довідка. Армрестлінг або рукоборство – настільна боротьба однією рукою, де учасники змагання ставлять лікті на стіл, зчіплюють руки і намагаються пересилити один одного і тим самим покласти руку суперника на поверхню столу. Рукоборство є широко популярним видом спорту, за яким проводяться чемпіонати світу, змагання різних країн і регіонів. Цей вид спорту народився півстоліття тому в американському барі.

Варто зазначити, що армрестлінг не потребує якоїсь особливої екіпіровки, головне, що потрібно – це сила, спритність і витривалість – якості, властиві будь-якому справжньому чоловікові. Це поєдинок на руках, що проводиться за певними правилами на спеціальних столах. Починаючи з 1997 року, армрестлінг стали називати армспортом, армрестлерів армборцями.

Армрестлінг є найбільш демократичним і “мирним” видом єдиноборств, який не вимагає спеціальних для цього приміщень, обладнання та спорядження. Попри це, на відміну від іншого виду спорту, людина будь-якого віку може отримати шанс виграти змагання з армрестлінгу. Зараз у світі культивують боротьбу на руках 3 великих міжнародних організації: WWinc, WAF і WAWC.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.