В Ірпені обговорили питання легалізації зайнятості населення

31 липня в Ірпені відбулася нарада щодо легалізації зайнятості населення та заробітної плати. Про це повідомляється на офіційному сайті Ірпінської міської ради. 

У засіданні взяли участь: Ірпінський міський голова Володимир Карплюк, секретар Ірпінської міської ради Анастасія Попсуй, заступники Ірпінського міського голови Лідія Михальченко, Марія Попруга, начальник Головного управління Держпраці у Київській області Роман Семчук, представники управління праці та соціального захисту населення, профільних установ та організацій, представники підприємництва, малого та середнього бізнесу.

Начальник Головного управління Держпраці у Київській області Роман Семчук розповів, що інспектори праці проводять активну превентивну та інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців та найманих працівників щодо упередження використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю.

Варто зазначити, що одним з ключових завдань Головного управління Держпраці у Київській області є популяризація офіційного працевлаштування та формування негативного ставлення суспільства до застосування праці без належного оформлення та виплати заробітної плати в конвертах. Ігнорування цих вимог законодавства призводить до відсутності належного соціального захисту, гідних умов праці, страхування від нещасних випадків на виробництві тощо.

Відповідно до чинного законодавства України використання незадекларованої праці – грубе порушення трудового законодавства і передбачає штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника. Неофіційно оформлені працівники не мають можливості захистити свої трудові права, позбавлені гідних умов праці, соціальних гарантій, страхування від нещасного випадку на виробництві.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.