В Ірпені для військових організували реабілітаційне купальське дійство

В Ірпені із нагоди свята Івана Купала благодійний фонд «Стійка нація» організував для військовослужбовців, які приїхали у відпустку в рідне місто, традиційне купальське дійство. Це свято стало частиною реабілітації для бійців Сил ТрО Збройних Сил України. Про це повідомляє онлайн-медіа Міністерства оборони України «АрміяINFORM».

Під час заходу артисти гурту «Королівна» відтворювали традиційні народні купальські обряди, а гості разом плели вінки, співали українські пісні та прив’язували стрічки до дерева бажань. Долучилися до свята і гості з Литви.

«Мене особисто дуже вразили аутентичні українські пісні з глибоким змістом, стародавні звичаї. Мені та моїм дітям було надзвичайно цікаво дізнатись про витоки стійкості української нації. Це надихає на подальшу співпрацю, на допомогу, надає сил. Ми показуємо у Литві всі ці руйнування, те, що пережили мужні українці під час російської навали, як вони згуртувались та як завзято відновлюють свою країну. Литовці історично дуже близькі Україні, тонко відчувають цей зв’язок, тому сильно переймаються її долею та допомагають», — поділилась своїми враженнями з кореспондентом «АрміяINFORM» Гульнара Пожєрєнє, волонтерка литовського міжнародного благодійного фонду «Крило допомоги»

Свято проходило у колишньому кафе «Тераса», а зараз — центрі психологічної та психосоціальної підтримки БФ «Стійка нація». Власниця кафе ірпінчанка Людмила Руденко вирішила створити такий центр після початку повномасштабного вторгнення. Поки її чоловік Сергій боронить Україну на Сході, пані Людмила в Ірпені разом із литовськими колегами та іншими партнерами надає фахову допомогу військовим, внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від війни за психологічними програмами Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Також під час святкування збирали гроші на потреби військових 71-ої окремої єгерської бригади ДШВ Збройних Сил України.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.