У Романівці демонтували пам’ятник радянському солдатові

В ірпінському мікрорайоні Романівка демонтували пам’ятник радянському солдатові. Зробили це тому, що через місце, де він стояв прокладатимуть нову дорогу — з’їзд із новозбудованого мосту. Про це журналістам ITV повідомила начальниця відділу культури, національностей та релігій ІМР Євгенія Антонюк.

За її словами, пам’ятник був дуже пошкоджений під час обстрілів Романівки. Саме біля нього загинула жінка з двома дітьми і волонтер.

«Пам’ятник гіпсовий і зараз у вкрай аварійному стані. Поки що його перемістили на ірпінське кладовище. Адже згідно із архівними даними під меморіалом є солдатська братська могила. Найближчим часом спеціалісти почнуть досліджувати це місце, і якщо вони виявлять рештки, то їх ексгумують і перепоховають у братську могилу на кладовищі», — пояснила Антонюк.

Як наголошує Євгенія Антонюк, демонтаж пам’ятника погоджено із Міністерством культури та інформаційної політики.

«Якщо рештки радянських солдатів не буде знайдено на цьому місці, то найімовірніше ми передамо цей пам’ятник в якийсь із музеїв, як «неживого свідка» війни та злочинів російської армії», — додала начальниця відділу культури.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.