12 червня на позачерговому засіданні Уряду прийнято рішення про відновлення роботи пунктів пропуску та пунктів контролю в аеропортах України, а також про забезпечення можливості перетину кордону іноземними громадянами.
Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.
“Продовжуємо поступово відновлювати нашу авіацію. Сьогодні Уряд своїм рішенням відкрив пункти пропуску в аеропортах України та дозволив в’їзд для іноземців, які не є громадянами країн зі значним поширенням COVID-19 і не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів. Ці зміни дадуть змогу відновити роботу підприємств авіаційного транспорту і налагодити міжнародне повітряне сполучення”, – зазначив Міністр.
За його словами, таке рішення є очікуваним та невід’ємно пов’язаним із відновленням міжнародного регулярного пасажирського авіасполучення в Україні з 15 червня.
“Прерогатива у відкритті кордонів залишатиметься для країн з розвиненим туристичним напрямом і сприятливою епідеміологічною ситуацією. Ми поступово відкриваємо небо, але безпека та захист наших громадян залишаються в пріоритеті”, – додав Владислав Криклій.
Перелік країн, громадянам яких дозволено в’їзд, а також точні критерії, за якими буде оцінюватися “значне поширенням COVID-19” міністр не уточнив. Як з’явиться детальна інформація – статтю оновимо.
Які країни готові приймати українців?
Також Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, у які країни зможуть полетіти українці після відновлення авіасполучення.
З 15 червня готові приймати українців:
- Албанія, США – без обмежень на кордоні;
- Велика Британія – з дотриманням карантину 14 днів;
- Туреччина – без обмежень на кордоні та тестуванням по прибуттю.
З 27 червня:
- Туніс – з тестуванням по прибуттю;
Буде розглянута можливість відкриття кордонів після покращення епідемічної ситуації в Україні:
- Кіпр, Чорногорія, Грузія, Греція – з 1 липня.
Нагадаємо, що країни ЄС відкриють зовнішні кордони не раніше липня. З 1 липня обмеження знімуть для громадян країн, де епідемічна ситуація схожа або краща, ніж у ЄС. Відповідний список повинні будуть погодити країни-члени. Для України рішення ще не ухвалене. Воно буде залежати, зокрема, від розвитку епідемічної ситуації.
Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook та Telegram!