Третя сторона: народні депутати спробують розв’язати конфлікт у Коцюбинскому

Народні депутати України розбиратимуться з ситуацією у Коцюбинській селищній раді, де вже декілька місяців триває протистояння між селищною головою та депутатами. На засіданні Комітету Верховної Ради з питань  державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування було прийнято рішення створити робочу групу для вивчення позицій обох сторін.  Очолив групу голова Комітету, народний депутат України Сергій Власенко.

Через протистояння у Коцюбинському фактично не працює місцеве самоврядування. Селищна голова Ольга Матюшина не змогла знайти спільну мову з депутатами та звернулася до парламентського комітету.

Голова Київської обласної ради Ганна Старикова під час засідання комітету наголосила, що селищній голові Коцюбинського потрібно шукати порозуміння. Її чітка позиція – про перевибори депутатів селищної ради не може бути мови.

«На жаль, наскільки я розумію, місцева рада не змогла поки що вибудувати комунікації із місцевим головою, так само як і селищний голова. Тому тут про позачергові вибори мови не може йти. Треба робити все, щоби налагодити комунікацію між селищним головою і депутатським корпусом», –зазначила Ганна Старикова, коментуючи ситуацію у Коцюбинському.

Разом із внутрішнім конфліктом у селищній раді народні депутати будуть обговорювати і межі Коцюбинського. У селищі – багато серйозніших проблем. Потрібно їх вирішувати, а не займатися політичними сварками, вважає голова парламентського комітету Сергій Власенко.

«Є друга, більш глобальна проблема – відсутність межі між Києвом і областю. І, насправді, це є елементом того конфлікту, що є в Коцюбинському, – заявив народний депутат. – Я би просив комітет надати повноваження голові комітету звернутися до Київської обласної ради, Київської обласної державної адміністрації, Київської міської ради і Київської міської державної адміністрації з пропозицією в рамках нашого комітету зробити спробу вирішити те питання, якому уже декілька десятків років, і яке називається «межа Києва та області».

До складу робочої групи увійшли представники «Батьківщини», «Відродження», «Самопомочі», «Народного фронту» і один позафракційний депутат. Наступна сесія  Коцюбинської селищної ради може відбутися вже за участі народних депутатів України.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.