Суд визнав законним рішення ЦВК про обрання Дворнікової депутатом ІМР, – ЗМІ

46966549_2305945996303895_5094585220334616576_n

Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні позову заступника голови та члена Ірпінської міської територіальної виборчої комісії до Центральної виборчої комісії України щодо скасування постанови ЦВК від 22 грудня 2020 року, якою підтверджується законність обрання депутатом Ірпінської міської ради Віолетти Кременчук-Дворнікової. Про це йдеться у рішенні суду від 5 березня цього року. Про це повідомляє Інформаційне агентство ITV.

IMAGE 2021-03-19 12:31:19
IMAGE 2021-03-19 12:31:17

Суд залишив в силі Постанову ЦВК, якою визнано протиправними та скасовано постанови Ірпінської міської ТВК про визнання Віолетти Дворнікової особою, що відмовилася від депутатського мандата Ірпінської міської ради, та про обрання і реєстрацію депутатом іншого кандидата від ВО «Батьківщина» – Артема Гуріна. Про це йдеться в ухваленому 22 грудня рішенні Центрвиборчкому.

ЦВК з’ясувала, що деякі члени Ірпінської міської ТВК на чолі з заступником голови комісії В. Гуріним та секретарем А. Личманюком організували прийняття постанови про те, що Віолетта Дворнікова «не набула депутатського мандату у зв’язку з відмовою» вже після законного набуття нею цих повноважень, тому ця постанова є юридично нікчемною. При цьому автори незаконного документа використовували заяву про відмову від мандата, начебто написану Дворніковою, хоча така заява не була зареєстрована в ТВК, і сама депутатка спростувала факт її написання.

З’ясувалося також, що засідання Ірпінської ТВК, під час якого ухвалили незаконні постанови, було організоване таким чином, щоб на нього не могли потрапити голова комісії та частина її складу. Повідомлення про його проведення було розіслане за 20 хвилин до початку, а саме засідання тривало всього 3 хвилини. 

Крім того, ЦВК скасувала ще одну постанову Ірпінської ТВК, за допомогою якої деякі члени тервиборчкому намагалися, не маючи на це правових підстав, заволодіти печаткою комісії.

Центральна виборча комісія дійшла висновку, що всі ці факти свідчать «про можливі умисні дії окремих членів Ірпінської міської територіальної виборчої комісії, пов’язані з підробкою документів, протиправним використанням печатки виборчої комісії, свідомим перешкоджанням членам виборчої комісії у роботі цієї комісії, зокрема, участі в її засіданнях, що містить ознаки кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 157 та частиною другою статті 158-3 Кримінального кодексу України, а отже є компетенцією правоохоронних органів».

Нагадаємо також, раніше Київський окружний адмінсуд відмовив Артему Гуріну в забезпеченні позову щодо припинення депутатських повноважень Віолетти Дворнікової, а Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію Гуріна, залишивши ухвалу окружного адмінсуду без змін.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.