Северинівська стає вулицею платанів

10 Листопада 2017

В Ірпені на вулиці Северинівській продовжують висаджувати платани кленолисті. Про це повідомляють на сторінці КП “Ірпіньзеленбуд” у соцмережі Фейсбук.

 

 

Сьогодні заплановано висадити 32 дерева. Перші платани з’явилися на Северинівській ще на початку жовтня.

 

Платан – красиве, невибагливе дерево. Швидко росте, особливо в першій половині життя, і може витримувати морози до -25 градусів. Здатне пристосовуватися до майже будь-яких грунтових умов. Це довговічні дерева, що можуть доживати до 2000 років, сягають до 50 м висоти та значних діаметрів стовбура. Відомі екземпляри, окружність стовбура яких становить 18 м. Платан кленолистий має гібридне походження ,окультурений приблизно з 1640 р. у Великобританії.

 

Платани є одними з небагатьох представників орнаментальних листяних дерев, які завдяки прекрасній, густій кроні, красивим зі своєрідним забарвленням стовбурам і гілкам та оригінальним кулястим супліддям вважаються декоративно- цінними. Їх часто використовують для оздоблення вулиць міст, при солітерних посадках формує широку розлогу крону, рекомендується для групових посадок, великих садів, скверів і парків.

Bookmark the permalink.

Comments are closed