Сапери Мунварти Ірпеня показали свої нові небезпечні знахідки

Фахівці служби розмінування Муніципальної варти Ірпеня опублікували фото нових вибухонебезпечних предметів, знайдених на території Ірпінської громади. Сапери вкотре закликали мешканців бути обережними.

У службі розмінування наголошують, що не варто легковажно ставитись до вибухонебезпечних предметів. В жодному разі не можна чіпати підозрілі знахідки.

«Ви допомагаєте тим, що повідомляєте про небезпечні предмети. Решту мають робити сапери. Цивільна людина тим і відрізняється від саперів, що не може розрізнити і кваліфікувати небезпечні предмети. Тому жодного сумнівного предмету не можна чіпати. Головний меседж зараз: «Будь-який чужий предмет – не твій!», — наголошують сапери.

Також у Муніципальній варті поділилися й особливостями роботи служби розмінування.

«Робота сапера – це важка, кропітка та ризикована праця, в якій не треба поспішати, яка потребує напруги зору та слуху, бо людина має бути максимально зосереджена. Саперам доводиться виконувати окрім небезпечної роботи важку і брудну фізичну працю: копати, переносити, розбирати», — розповіли у Мунварті.

Нагадаємо прості правила дій у випадку виявлення вибухонебезпечного чи підозрілого предмета:

1.  Зберігайте спокій;
2.  Не торкайтесь підозрілих предметів! Не намагайтесь їх пересунути, підняти чи знешкодити. Забороняється курити та використовувати відкритий вогонь поруч;
3.  Відійдіть на безпечну відстань — 300 метрів та позначте місцезнаходження підозрілого предмету;
4.  Попередьте про небезпеку інших!
5.  Проінформуйте про знахідку! Телефонуйте до ДСНС — 101, до поліції — 102.

Нагадаємо, мешканці Ірпінської територіальної громади можуть також звернутись до саперної служби Мунварти — (073) 070-05-57; (068) 379-92-27; (045 97) 60-400.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.