Раілко: протишокова палата в Ірпінській міській лікарні є нагальною потребою

Жахлива аварія, яка трапилася в ніч із середи на четвер, 20 липня 2017 року на Гостомельському шосе спонукала заступника головного лікаря Ірпінської міської лікарні Інну Раілко визнати, що через надто низький рівень забезпечення Ірпінської міської лікарні лікарі при всій своїй фаховості не в змозі надати повну невідкладну медичну допомогу.

В результаті жахливого ДТП на місті загинуло 2 осіб, ще 3 людей отримали травми різного ступеня тяжкості. Близько 2 ночі двох із них привезли до Ірпінської міської лікарні. На жаль хлопця 17 років не вдалося врятувати  через травми не сумісні з життям, а дівчина, Слава Богу  – жива. Матір  цього хлопця забрали до однієї з лікарень м.Києва теж із тяжкими травмами.

“… Питання в тому,-  розповіла Інна Ріалко,- чи здатна наша міська лікарня прийняти одночасно  п’ять важко травмованих осіб? Адже, якби ДТП сталося не на межі обслуговування Київської невідкладної медичної допомоги, а лише на нашій території,  ми не змогли б впоратися з такою кількістю постраждалих. Для  нас  5-7 постраждалих із політравмою –  велика  проблема”.

Коли після ДТП до лікарні потрапляє людина з політравмою (політравма – це одночасне (або практично одночасне) виникнення двох або більше травматичних пошкоджень, при яких, як правило, потрібна інтенсивна терапія, екстрені операції і реанімаційні заходи. Діагноз виставляється на підставі клінічних даних, результатів рентгенографії, КТ, МРТ, УЗД та інших досліджень, перелік яких залежить від видів травми.  Такий важкий пацієнт потребує невідкладного  втручання певної кількості хірургів, реаніматологів, інших вузькопрофільних фахівців. В лікарні  такого маштабного регіону повинна працювати протишокова палата з укомплектованою бригадою приймального відділення, щоб у повному об’ємі надати  невідкладну медичну допомогу. Екстрена діагностика повинна проводитись на місці – визначається ступінь крововтрати та травми, роблять УЗД(має бути переносним), щоб визначити локалізацію травми, має працювати КТ – комп’ютерний томограф, апарат штучного дихання і т.д., і все це в цій же протишоковій палаті або в одному відділенні, поруч. Одночасно біля такого важкого хворого перебуває по кілька лікарів. Все крутитися навколо одного постраждалого і на одному місті, а не навпаки.

“У нашому ж випадку такого важкого хворого починають піднімати на другий поверх. Ліфт старий, повільний. Рентген на першому поверсі. А це все час. В Ірпінській  міській лікарні на сьогоднішній день абсолютно не має візуалізації (методів діагностики). Ми маємо досить застарілий рентген. Але, Слава Богу  ми маємо професійних хірургів. Вони молодці!  Вони навчилися пристосовуватися до таких умов. Для надання невідкладної допомоги після цієї автокатастрофи були викликані  додатково хірурги і травматологи, які проживають поруч із стаціонаром. В ту ніч, в операційній одночасно працювало четверо лікарів. І хірурги, і реніамотологи  в нас – спеціалісти високого рівня. І це правда,  не просто слова. І я розумію, що таким фахівцям потрібно дати умови”, – визнає Раілко.

Аналізуючи дану автокатастрофу, можна сказати, що в Ірпінській поліклініці не готові надати невідкладну хірургічну допомогу більше, ніж 2 постраждалим із політравмою, які потрапляють у автокатастрофу. “Змушена визнати, на жаль, що сьогодні наш регіон потребує організації у медицині. Ми потребуємо нормального приймального відділення  з повним  штатом лікарів. Ми потребуємо нормальної протишокової палати. Близько 1 млн. грн. – потрібно на втілення реформ в міській лікарні. Звісно, це не остаточна цифра – обладнання не враховане. На сьогоднішній день вже є проект щодо реформ у стаціонарі Ірпінської міської лікарні. Ми запросили  фахівців – проектантів, що спеціалізуються на такій роботі саме в медичній галузі,” – заявила заступник головного лікаря.

За словами Раілко, такі реформи дадуть шанс швидше перейти на більш якісний рівень обслуговування населення. “Ми не стоїмо на місці. Своїх лікарів – реаніматологів ми відправляємо на стажування по дитячій реаніматології вже у вересні цього року. Відповідно, зросте їх фаховий рівень. Приймальне відділення із повним штатом лікарів і середнім медичним персоналом, протишоковою палатою, діагностичним обладнанням в Ірпінській міській лікарні – це затратний, але життєво  необхідний проект. На мою думку, для вироблення спільного бачення  потрібно об’єднатися всім керівникам міст Ірпінського регіону, щоб населення було в беспеці і могло розраховувати на медичну допомогу. Потрібно  знайти рішення, кошти і провести реформу”, – підсумувала Інна Раілко.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.