Письменники, Ірпінь, любов

4 Липня 2017

18 червня ми з письменником і журналістом Володимиром Коскіним відвідали Будинок творчості “Ірпінь”. Письменники ще працюють тут. Володимир Олексійович познайомив мене з двома членами Національної спілки письменників України – академіком Богданом Сушинським і Анатолієм Пахомовим.

Богдан Іванович зазначив, що дома у нього умови кращі, ніж тут: є і квартира в Одесі, і дача на березі лиману. Але все-таки Ірпінь його притягує. Це особливе місто. Тут гарно писати. А в творчому доробку Богдана Сушинського – проза, поезія і публіцистика, художні й історичні твори. Він написав, зокрема, “Всесвітню історію лицарства” (це перша така книга в світі), книги про українське козацтво. Богдан Сушинський – лауреат низки премій і генерал козацтва.

Анатолій Іванович розповів, що вперше відвідав Ірпінь у 1960-х роках, під час служби в армії. У нього була кохана дівчина Іра, донька директора школи. З нею він навчався в одній школі. Згодом вона з батьками виїхала в Ірпінь. Пахомов листувався з нею під час служби в армії. Раптом листи перестали надходити. Солдат занепокоївся і приїхав в Ірпінь, прийшов на вулицю Садову, 34 дізнатися, що за лихо трапилося з його коханою. Однак побачити Іру Анатолію не вдалося. Йому сказали, що Іра водночас листувалася ще з одним солдатом. Він демобілізувався раніше і дівчина вийшла за нього заміж.

Нині Анатолій Пахомов відзначений багатьма нагородами. Він пише поезію і прозу. Подарував нашому музею свою збірку “Сто байок від діда Толі”. Останні чотири роки Пахомов приїздить в Ірпінський будинок творчості. Півстоліття минуло з часу перших відвідин Анатолієм Пахомовим нашого міста. А письменник знову ходив на Садову вулицю, хотів побачити Іру. Але йому сказали, що Ірина вже виїхала з Ірпеня.

Анатолій Іванович захоплюється, як швидко змінюється Ірпінь. Зокрема, вулиця Стельмаха так змінилася в кращий бік, що письменник під час свого другого приїзду в Будинок творчості спочатку подумав, чи він не заблукав? А особливо подобається йому центр Ірпеня. Академік Богдан Сушинський також дав позитивну оцінку оновленому центру нашого міста, зауваживши, що тепер і мер Парижа заздритиме Ірпеню.

Побувавши в нашій міській бібліотеці Богдан Іванович і Анатолій Іванович зацікавилися книжкою Володимира Коскіна “Ірпінський Парнас”. Академік Сушинський подав ідею, щоб живі герої книги залишили на бібліотечному примірнику автографи. Обидва письменники висловили бажання придбати “Ірпінський Парнас” за будь-які гроші. Однак наклад книги обмежений. В продаж вона не надходила. Анатолій Пахомов заявив, що він стане перед міським головою на коліна з проханням дозволити купити книгу Володимира Коскіна. Керуючий справами виконкому Дмитро Негреша подарував Богдану Сушинському і Анатолію Пахомову по примірнику “Ірпінського Парнасу”.

Богдан Сушинський пообіцяв прорецензувати “Ірпінський Парнас”. Академік відвідав Ірпінський історико-краєзнавчий музей і сказав, що подарує свої книги для експозиції. Богдану Сушинському особливо сподобалась виставка живопису заслуженого художника України Федора Колесніченка.

В книзі відгуків з,явився запис: “Картини Федора Колесніченка – це відтворення засобами живописного мистецтва душі і духу ірпінського краю, в якому починає відчуватися митцем навіть той, хто ніколи не цікавився жодним проявом мистецтва. Маємо справу з художником, манеру якого я назвав би “експресивним реалізмом”. Мудро вчинили музейники, що організували цю краєзначу експозицію свого талановитого земляка.

Богдан Сушинський, письменник, професор, академік, заслужений журналіст України. Залюблений у Будинок творчості “Ірпінь» з 1968 року. 19 червня 2017 р.”

Незабаром має вийти друком книга Сушинського про художників. Богдан Іванович сказав що додасть до неї нарис про ірпінського майстра пензля Федора Колесніченка.

В бібліотеці планується зустріч із Богданом Сушинським. Богдан Іванович вже повертається в Одесу, але говорив, що для зустрічі з ірпінськими читачами знайде час і спеціально знову приїде в Ірпінь.

Анатолій Зборовський,

директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею

Bookmark the permalink.

Comments are closed