Олена Зеленська в інтерв’ю Vogue Ukraine Edition розповіла про сімейну лікарку з Михайлівки-Рубежівки

Перша леді України Олена Зеленська в інтерв’ю журналу Vogue Ukraine Edition розповіла історію 70-літньої сімейної лікарки з села Михайлівка-Рубежівка, яка, будучи двічі під окупацією російських військ, зараз надає медичну допомогу та психологічну підтримку своїм пацієнтам.

«Із Тетяною Петровою, 70-літньою сімейною лікаркою із села Михайлівки-Рубежівки на Київщині, я познайомилася влітку, коли відвідувала її в амбулаторії, де вона працює. Тетяна краще за багатьох знає, як відновитися після травматичних подій і знайти в собі сили допомагати іншим. У липні 2014 року вона тікала з рідного Луганська з однією сумкою, залишивши в місті родинний будинок, колекцію живопису й старовинних ікон і все своє життя. Нове мусила розпочати в невеличкому селі на півночі Київщини. Торік війна наздогнала Тетяну знову: 24 лютого село потрапило під окупацію. Два тижні лікарка провела без світла та води й добре розуміє, що поряд із медичною допомогою її пацієнтам нині, як ніколи, потрібна психологічна підтримка», — зазначила перша леді.

Щоб надавати таку підтримку, Тетяна Петрова пройшла навчання за програмою ВООЗ mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) для сімейних лікарів у межах Всеукраїнської програми «Ти як?»., яка стартувала за ініціативою Олени Зеленської у березні цього року. Одне з головних завдань останньої – зробити так, щоб людина могла отримати комплексну допомогу просто в кабінеті сімейного лікаря.

«Піклування про власний психологічний стан є для українців таким самим питанням виживання, як і фізичний добробут. Тож стигматизацію психологічних проблем слід нарешті подолати, передусім у самих собі», — додала Олена Зеленська.

Вона повідомила, що результати міжнародного соціологічного дослідження, представлені під час третього Саміту перших леді та джентльменів у Києві 6 вересня, продемонстрували, що ментальне здоров’я входить до п’ятірки найбільших глобальних викликів сьогодення й майбутнього.

Нагадаємо, влітку цього року Олена Зеленська та адміністраторка USAID Саманта Пауер відвідали ірпінську амбулаторію сімейної медицини в селі Михайлівка-Рубежівка.  Саме на базі амбулаторії в Михайлівці-Рубежівці буде реалізовано проєкт з розширення послуг щодо психічного здоровʼя населення.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.