Назвали алкогольний напій, який корисний для кишківника

Гарна новини для любителів червоного вина – британські дослідники виявили, що помірне споживання цього напою добре впливає на травну систему. Для позитивного ефекту достатньо одного келиха червоного вина на два тижні. Про це повідомило інформагенство УНІАН.

Британськими вченими проведено нове дослідження. В ньому взяли участь кілька тисяч осіб із Британії, Нідерландів і США. Усі вони – близнюки, які беруть участь у програмах медичних досліджень. Їх запитували про те, якої дієти вони дотримуються і яким алкогольним напоям віддають перевагу. У тих, хто віддає перевагу червоному вину, мікробіота виявилася різноманітнішою, ніж у інших. Мікробіота виявлялася тим різноманітніше, ніж більше червоного вина споживав людина, хоча одне келиха в тиждень або дві цілком достатньо. Ніхто з брали участь у дослідженні, не зловживав спиртним.

У результаті дослідження вчені виявили, що червоне вино може бути корисним для кишківника, оскільки завдяки йому корисних бактерій у ньому стає більше. Причина гарного впливу червоного вина в поліфенолах – хімічних сполуках, які також містяться в білому вині, пиві та сидрі, але в набагато менших кількостях.

Результати дослідження не повинні служити виправданням для зловживань, підкреслюють вчені. Дослідники відзначають, що зловживання, швидше за все, шкодить мікробіоті й здоров’ю людини загалом.

Любителі вина менше схильні до набору зайвої ваги та накопиченню “поганого” холестерину, дослідники це пов’язують з непрямим впливом поліпшеного складу мікробіоти.

«Це спостережне дослідження, Ми поки не можемо довести, що ефект, який ми бачимо, спричинений червоним вином», — додала Керолайн Лерой.

Випивати кожен день – не треба, слід дотримуватися помірності, підкреслює Ле Рой. Вона має намір провести ще одне дослідження – запропонувати учасникам вибір: червоне вино, виноградний сік або нічого з цього, і подивитися, як це позначиться на мікробіоті.

“У результатів дослідження є свої переваги, – каже представник Британської дієтичної асоціації Меган Россі. – Я б не радила людям починати пити червоне вино, але якщо вони вже випивають час від часу, їм не варто відчувати себе винними, і це, напевно, добре”.

Раніше вчені виявили, що ресвератрол, один з поліфенолів, які містяться у вині, може позитивно впливати на психічне здоров’я, знижуючи рівень тривожності та депресії. А регулярне, але не надмірне споживання вина та кави сприяє довголіттю. При цьому не обов’язково вибирати вино по ціннику: недавня праця австралійських дослідників показала, що дорожчі вина починають здаватися людям смачнішими, як тільки вони дізнаються ціну.


Bookmark the permalink.

Comments are closed.