Київщина змінює правила розміщення зовнішньої реклами

У Київській області розташовано близько 5 тисяч рекламних площин (половина з яких встановлена нелегально). Загальний ринок зовнішньої реклами становить не менше 100 млн гривень.

Сьогодні у дозволах на зовнішню рекламу не прописуються детально умови: місце розташування, площа та інше. Крім того, не стягується плата за її розміщення, тобто власники рекламних носіїв встановлюють їх абсолютно безкоштовно, внаслідок чого бюджети областей втрачають досить відчутні кошти.

Київська обласна державна адміністрація планує регламентувати порядок надходження коштів від розміщення реклами поза межами населених пунктів. Юристи КОДА розробили проект постанови Кабінету міністрів «Про внесення змін до Типових правил розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів» та подали його на розгляд уряду. Розроблений документ передбачає:

– внесення законодавчих змін, які унеможливлять безкоштовну видачу дозволів на розміщення реклами поза межами населених пунктів;

– створення робочого органу з видачі таких дозволів і визначення його повноважень;

– детальне прописування порядку і розмірів оплати за тимчасове користування землею, яка знаходиться у державній власності, для розміщення рекламних площин.

Наразі в Київській області проводиться моніторинг всіх розміщених рекламних площин, що в перспективі дозволить створити повний реєстр їх власників. Рекламні площини, що не містять жодної інформації про власника, підлягають демонтажу.

краска

Bookmark the permalink.

Comments are closed.