Хакерська атака на сайт “Моя Київщина”: що відбулося та чому не закінчується?

Герої журналістських розслідувань часто не погоджуються з матеріалами, які виходять на сайті “Моя Київщина”. Частина з них висловлюють обурення, хтось подає до суду. Але коли аргументів немає, доводиться шукати незаконні методи, щоб хоч якось нашкодити діяльності. Саме таким чином після Дня Незалежності розпочалася масована кібератака на сайту “Моя Київщина”, яка триває до цього часу. Про повідомляє журналіст Андрій Тихий на сайті “Моя Київщина”.

“Жодна хакерська атака не зупинить діяльність нашого видання, як би цього не хотіли чиновники та корупціонери. Так, DDoS-атака заважає редакторам працювати, але здебільшого незручності вона приносить нашим читачам. На жаль, швидкість завантаження сторінки не висока, адже спеціальна програма перевіряє, чи користувач є справжньою людиною, а не ботом”, – повідомляють на сайті “Моя Київщина”.

Загалом варто пояснити, що собою являє DDoS-атака. Якщо простими словами, то це надмірна кількість запитів на сервер, де знаходиться програмна частина сайту. При цьому мова йде про тисячі запитів за хвилину. Звісно, сервери не можуть їх опрацювати, тому просто перестають відповідати. При цьому абсолютно захиститися від атаки не можливо, адже хакери вигадують все нові і нові способи, як призупинити роботу Інтернет-ресурсів або ж повністю їх знищувати. 

DDoS-атака – однин із проявів кіберзлочинності, боротися з якою досить складно. Цікаво, що замовити таку послугу можна дуже легко, для цього потрібно зробити декілька нескладних кроків: зайти у даркнет (через звичайні пошукові системи цього зазвичай не роблять), де таких пропозицій величезна кількість. Проте таке задоволення не з дешевих, насамперед через анонімність: вартість за день атаки може становити від 1000 доларів, але чим більша кількість згенерованих заходів, тим дорожче. Якщо розглядати DDoS-атаку на сайт “Моя Київщина”, то знаючі люди оцінили роботу хакерів у 40-50 тисяч доларів за весь період. Але зауважимо, що атака продовжується… 

Протягом останніх 30 днів було згенеровано більше 300 млн заходів на сайт “Моя Київщина”, тому сервер просто перестав нормально працювати. При цьому були дні, коли кількість запитів сягала 70 млн за добу, або майже 3 млн на годину (50 тисяч на хвилину). Звісно, такого навантаження витримати не може жоден сервер. 

Впливові українські та зарубіжні Інтернет-ресурси, часто стикаються з атаками, адже продукують чимало скандальних розслідувань (зазвичай це стосується незалежних сайтів). Якщо говорити про регіональні видання, на кшталт “Моєї Київщини”, то таке трапляється рідко. Насамперед через фігурантів журналістських розслідувань, адже не буде пересічний голова ОТГ чи інший чиновник викидати на вітер гроші, яких у нього просто немає. Відповідно, коло фінансово забезпечених осіб, яким у силу різних обставин захотілося повоювати з пресою, досить-таки обмежене. 

Київоблгаз

Останнім часом на сторінках видання “Моя Київщина” виходило чимало публікацій про “Київоблгаз” – газового монополіста, який належить олігарху Дмитру Фірташу. Інтерес до діяльності компанії пов’язаний із величезною кількістю скарг від читачів нашого видання, які стали жертвами нахабних та неправомірних відключень від газопостачання. При цьому таких історій – сотні: під виглядом аварійної поломки бригада “нальотчиків” перекриває і пломбує трубу, а тим, хто намагається боротися зі свавіллям – взагалі перерізає трубу. 

Прості громадяни навіть знімають власні відеоролики та поширюють їх у соцмережах, щоб захистити співгромадян від свавілля монополіста. Наприклад, Ігор Стельмашенко показав одну з робочих схем “Київоблгазу”, за якою співробітники комерційної структури шахрайським способом виставляють користувачам рахунки десятки тисяч гривень за фіктивні втручання в газовий лічильник.

Жителька Боярки повідомила, що співробітники облгазу увірвалися у приватний будинок її батьків під приводом витоку газу, а насправді їхньою метою було пломбування лічильника, хоча боргів у родини не було. При цьому журналістам нашого видання без жодних зусиль вдалося знайти величезну кількість жертв неправомірних діянь “Київоблгазу”, які залишали скарги прямо на офіційній сторінці компанії у Facebook, а модератори сторінки навіть не намагалися їх видалити. 

Зауважимо, що страждають від нахабства та неправомірних дій облгазу не тільки звичайні громадяни, а представники бізнесу, робота якого напряму залежить від стабільного постачання блакитного палива. Підприємець із Васильківщини Анатолій Семенець в інтерв’ю нашому виданню розповів, як співробітники “Київоблгазу” незаконно проникли на приватну територію та перекрили постачання газу до котеджного містечка “Грін-таун”, у результаті чого мешканці більше як 30 будинків залишися без тепла в опалювальний період. При цьому облгаз, у традиційній для себе манері, у всьому звинувачує опонентів.

Окрім постачання, монополія “Київоблгазу” поширюється й на підключення – не менш прибутковий бізнес, адже всі незаконно відключені абоненти можуть повернути послугу тільки приїзду фахівців із окремого списку компаній. Говорять, що це особистий бізнес нинішнього керівника облгазу Дмитра Дронова. При цьому, за його вказівкою пресслужба “Київоблгазу” дискредитує прямих конкурентів, які виконують підключення набагато якісніше та дешевше.

При цьому неспокій зі сторони керівництва компанії можна пояснити тим, що проти фактичного власника  цілої мережі облгазів Дмитра Фірташа були введені персональні санкції РНБО, а він потрапляє у перелік олігархів, з якими має боротися Зеленський за дорученням США. Зайвий негатив зараз їм не потрібен, але тиху війну вони організувати готові. Нещодавно у “Київоблгазі” заявили, що буде зупинено постачання газу до низки комунальних та приватних підприємств області, які загалом винні монополісту майже 150 млн грн. Проте вважати такі цифри достовірними не варто, адже ще на початку року Антимонопольний комітет повідомляв, що облгази Фірташа продають блакитне паливо за значно завищеними цінами. 

Вадим Івченко

Відомий в українській політиці нардеп Вадим Івченко, який є прибічником партії “Батьківщина” та виступає головним спікером політсили щодо мораторію на продаж сільськогосподарських земель, потрапив у гучний скандал. 

В інтерв’ю виданню “Моя Київщина” білоцерківський активіст Геннадій Прищепчук розповів про злочини керівництва Фурсівської ОТГ, які відбуваються під прикриттям народного депутата Івченка. Прищепчук запевняє, що злочинне угрупування на чолі з нардепом привласнило 130 га землі Міністерства оборони, а потім продало чорноземи іноземцям з країн Ближнього Сходу. Зараз ТОВ “Фурси Енерджи Групп”, що зареєстроване на громадянина ОАЕ, побудувало на цій землі сонячні батареї, проте не може отримати дозвіл на їх підключення від “Київобленерго”.

Особливо цинічно виглядає привласнення земель Міноборони та їх продаж іноземній компанії від народного депутата Івченка, який представляє “Батьківщину” – політсилу, яка усіляко “хайпить” на темі заборони продажу українських земель. Але при цьому це не заважає чинному нардепу влазити у кримінал і діяти всупереч офіційній позиції партії. За даними нашого видання, у зв’язку з великою цікавістю правоохоронців до оборудок Івченка, а також для уникнення можливого скандалу, лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко сказала однопартійцю якнайшвидше вирішити цю проблему, інакше на наступні вибори політсила піде без скандального нардепа.

Родина голови Київоблради 

Після обрання головою КОР Наталії Гунько відразу було зрозуміло, що насправді керувати процесами в області буде її чоловік – Анатолій Гунько. Він професійний адвокат, а з 2020 року – народний депутат України від партії “Слуга народу”. Проте його більше пам’ятають як підсудного у справі щодо знищення стратегічного об’єкта Міноборони у Броварах – ДП “Радіопередавальний центр”. У 2013 році Гунько, який діяв у інтересах олігарха Віктора Поліщука, завдяки впливу на мера Ігоря Сапожка отримав від міської ради 94 га землі. Проте місцеві депутати не мали права розпоряджатися ділянками, які належала міністерству.

Завдяки старанням Гунька цінна земля у Броварах фактично перейшла у власність проросійського олігарха Віктора Поліщука, який побудував там декілька житлових комплексів, а ще чимало проєктів попереду. Хоча силовики робили гучні затримання та оголошували підозри сімом учасникам злочинної групи, реального покарання не отримав ніхто. Хто цьому сприяв, можна тільки здогадуватися. За даними “Моєї Київщини”, прокурори в регіонах отримали завдання підняти всі справи щодо захвату військових об’єктів, тому справа проти Гунька може отримати новий виток. 

“Колектив видання “Моя Київщина” запевняє, що попри тиск, а саме так розцінюється хакерська атака, що триває майже місяць, ми не зупинимо свою роботу. Ми вдячні читачам сайту, які попри складнощі продовжують слідкувати за нашою роботою та висловлюють слова підтримки. Також хочемо подякувати народним депутатам, які надіслали офіційні запити до компетентних органів, що займаються розслідуванням таких злочинів. А також звертаємося до замовників атаки на наше видання: не витрачайте гроші на вітер, наша позиція щодо корупціонерів та злочинців незмінна! Чекайте на нові гострі розслідування і цікаві матеріали”, – йдеться у повідомленні.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.