Карплюк: мешканці “СМУ” отримають свою зону відпочинку

11 Червня 2016

Три десятки унікальних дерев’яних скульптур уже зайняли свої місця у новому ірпінському парку «Покровський». Про це написав у своєму блозі мер Ірпеня Володимир Карплюк.

Як ми повідомляли, у неділю, 12 червня, планується відкриття першого реконструйованого парку у віддаленій від центру частині Ірпеня. Мешканці мікрорайону “СМУ”, як його називають у народі, дуже довго чекали на таку зону відпочинку, адже живуть на території, що відрізана залізничною колією від центру міста та великих міських парків. Тепер чудове місце для відпочинку дітей і дорослих з культурно-мистецькою родзинкою – поруч. “Коли ми проектували та обдумували ідею парку “Покровський”, то дуже хотіли, щоб він не був схожим на інші наші парки, – зазначив Володимир Карплюк. – У парку “Дубки” ірпінці можуть відпочити із сім’єю, влаштувавши пікнік і посмажити шашлики. Парк ім. В. Правика більше орієнтований на спокійний відпочинок батьків з дітками і культурно-масові заходи. А тепер ми вирішили зробити щось нове і особливе. Зовсім випадково прийшла ідея тематичного парку дерев’яних скульптур”.

13342944_10153925113619475_7806795320795816624_n

Як зазначає Володимир Андрійович, майстрів знайшли у різних куточках України. У парку “Покровський” зібралися фігури, створені золотими руками різьбярів із Рівненщини, Київщини, Чернігова, Харкова, Івано-Франківщини, Закарпаття. Над виготовленням скульптур умільці трудилися понад 3 місяці. У середньому на створення однієї йшов тиждень-півтора.

Найбільше дерев’яних фігур – 16 штук – виготовив тридцятилітній різьбяр із міста Верховина Олег Пилип’юк. У його руках народилися унікальна лавка-сова, дельфін, дід-лісовик, голова коня, косуля з козеням, жаба, ведмідь, баран, бегемот та інші. Як розповів майстер, він починав робити фігури за приблизними зразками, але потім додавав багато свого, деякі фігури є повністю авторськими. Більшість фігур Олега ірпінці побачать у такому вигляді, як їх задумав автор. Але у двох з них могли бути додаткові деталі, які до Ірпеня не приїхали. У баби Яги на спині мав стояти із вигнутою спиною кіт, а у діда-лісовика на посоху повинна була сидіти велика ворона. Ці деталі кріпилися до основної частини скульптури тонкими елементами і з огляду на те, що вони можуть бути зламані, майстер їх забрав. Та й, на думку очільника Ірпеня, для безпеки наших діток це також краще.

13331147_10153925113254475_3117696042994968097_n

Центральна фігура скульптурного ансамблю – янгол з дитиною на руках. Символічно, його розмістили неподалік дитячого майданчика. Ця скульптура найбільша – понад 3,5 метри. Висота інших фігур від 1 до 2,5 метрів, а вага деяких з них сягає тонни.

575ac8c3ec57a

“Можна довго розповідати про красу парку дерев’яних скульптур в Ірпені, але краще приїхати і побачити все на власні очі, – підкреслює мер міста. Тому ласкаво запрошую ірпінців та гостей міста у неділю, 12 червня, на урочисте відкриття парку «Покровський»!

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed