Під час вчорашньої зустрічі з громадськістю начальник водоканалу Олександр Маркушин заявив про майбутнє будівництво двох станцій водопідготовки, на яких будуть очищати воду від заліза. Всім відомо, що вода, яка зараз тече з кранів ірпінців, перенасичена цим природним елементом і, якщо вживати таку воду протягом довгого періоду, можна нанести непоправну шкоду своєму здоров’ю. Тому створення таких станцій є дуже важливим для міста.
Окрім цього, пан Маркушин анонсував відкриття п’яти нових свердловин, які загалом додадуть понад 13 тисяч кубометрів води на добу для Ірпеня. Вартість такого будівництва становить близько 2,5 млн. грн.. Частково кошти виділило місто, решта – від забудовників. Варто зазначити, що на сьогодні водні запаси Ірпеня становлять 15 тис. кубометрів води на добу. Використовується ж в середньому 8,5 тис. Тобто запаси є і води вистачає. До того ж, саме зараз водоканал запросив до співпраці Геологічну українську компанію, яка уже почала проводити заміри і до серпня-вересня повинна перезатвердити водні запаси КП. За попередніми неофіційними даними, рівень запасу води в родовищах Ірпеня та регіону за 28 років практично не змінився. Цікаво, що такі послуги компанії платні і це вартує водоканалу майже 1 мільйон гривень.
Ще більш масштабним проектом запланованим КП «Ірпіньводоканал» на 2016 рік є реконструкція центрального колектора, яким усі стоки з Ірпеня, Бучі, Гостомеля та Ворзеля рухаються до Києва. Деякі ділянки колектора перебувають в абсолютно аварійному стані, підтвердив Олександр Маркушин, і за попередніми підрахунками на такий ремонт потрібно близько 13,5 млн. грн. Надійти вони мають з обласного бюджету.
Звісно, найбільше громада хотіла почути відповіді на запитання про якість води. Не таємниця, що часто-густо з кранів ірпінців тече вода з жовтим, рудим та коричневим забарвленням. «На відміну від хлорованої київської води, яку взагалі пити неможливо чи такої ж, наприклад, харківської, наша підземна вода дуже хороша! Вона абсолютно відповідає всім нормам. Є висновки санепідемстанції!», – наголосив чиновник.
Що ж до тимчасового забруднення, то виникає воно через кілька причин. Основна – застарілий, вражений корозією та відкладами заліза, водогін, деяким ділянкам якого вже 40 років. Поки вода іде рівномірно, то проблем не виникає, але як тільки змінюється тиск, відбувається врізка чи вимкнення, а потім різкий запуск системи, брудні частинки змиваються з труб. Водоканал активно міняє такі ділянки – під дорогами, які капітально ремонтує місто зараз, водогін оновлюється повністю. Найчастіше проблеми з брудною водою виникають у тупикових лініях, тому їх зараз намагаються закільцювати.
Якщо ж з Вашого крану потекла брудна вода, слід одразу телефонувати диспетчеру (62-9-46), або безпосередньо до начальника, наголосив Олександр Маркушин! Також можна залишити повідомлення чи скаргу на його сторінці в соцмережі https://www.facebook.com/profile.php?id=100004577829241&fref=ts. Це важливо, адже тариф за цей день Вам перерахують!