Ірпінці питимуть воду з-під крана

Минулого тижня ми вперше спробували на смак очищену від заліза воду. Це стало можливим завдяки пілотним випробуванням станції очищення та знезалізнення води в Ірпені. Про це написав у своєму блозі Ірпінський міський голова Володимир Карплюк. 
stoit_li_stavit_magnitnij_filtr_ochistki_vodi_v_kvartire

За словами мера, цьому процесу передували детальний аналіз та всебічне вивчення таких станцій очищення питної води у країнах Європейського Союзу. “Для пілотних випробувань знезалізнення води ми обрали обладнання датської компанії, яка працює у цьому напрямку вже понад 80 років і встановлює станції очищення води у 14 країнах світу”, – розповів Карплюк.

Експеримент був проведений на станції підйому та резервування води “Прогрес” у мікрорайоні “СМУ”. Тимчасова станція знезалізнення води очищує воду не лише від заліза, а й від сірководню, марганцю та алюмінію. Що важливо, очищення відбувається без залучення жодних хімічних елементів. У цій технології використовуються кисень, який надходить з атмосфери зі стисненим повітрям, і фільтрація через природний матеріал. Окрім того, що з води виводиться залізо, вона насичується корисним киснем, якого має бути не менше 5 мг на літр. А це сприяє покращенню здоров’я людини.

Як показав пілотний тест, концентрація заліза в експериментальній воді упала нижче 0,1 мг на літр. А це уже відповідає європейським стандартам і таку воду можна пити просто з-під крану, що і звикли робити європейці.

“Тому ми поставили перед собою стратегічне завдання – до кінця цього року побудувати першу стаціонарну станцію очищення та знезалізнення води в Ірпені, а наступного року побудуємо ще 5 таких станцій: одну – в Гостомелі, одну – в Бучі та ще три в Ірпені”, – зазначив Володимир Карплюк.

При цьому, як запевняє мер міста, вартість очищеної води для населення суттєво не зміниться, максимум на 0,1-0,2 грн. Наразі проводяться точні розрахунки. Кошти на будівництво станцій знезалізнення будуть виділені з міського бюджету.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.