І знову про торфовища

В Ірпені знову почався сезон горіння торфовищ. Вже було зафіксовано кілька загорянь. З метою попередження таких випадків на черговому засіданні постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ірпінської міськради говорили про необхідність відновлення інженерної інфраструктури осушувально-зволожувальних систем. За попередніми підрахунками, для цього потрібно приблизно 15 мільйонів гривень. На жаль, це неосяжна сума для міського бюджету.

bb9fde99a70c13c639d1893738bd47e51445168580

Перший заступник міського голови Дмитро Христюк наголосив, що загоряння торфовищ – проблема не тільки регіонального рівня, а обласного масштабу.  «Ірпінь обслуговує територію, яка є поза межами нашого міста. І ми не в силах самі вирішити таке глобальне питання. Зараз понад 40 громадських організацій готують спільного листа до обласної ради не просто з проханням, а навіть з вимогою передбачити фінансування для боротьби з  цією наболілою проблемою», – зазначив пан Христюк. В свою чергу, Ірпінська міська рада, згідно з ухваленими на засіданні рішеннями, теж готуватиме лист-заяву до Київської облради.

bb9fde99a70c13c639d1893738bd47e51445168580

Варто відмітити, що в Ірпені та довкола міста приблизно 1500 га осушених земель, з них близько 1300 га – торфовища, які щороку створюють неабиякі проблеми мешканцям регіону. Серед основних причин загорянь торфу називають природне маловоддя, невикористання земель за сільськогосподарським призначенням, поганий технічний стан осушувально-зволожувальних систем, а також зумисні підпали. З огляду на останнє, Дмитро Христюк пропонує, як варіант, ставити на рейди один-два пости Муніципальної варти. Хоча зізнається, що такі заходи може бути малоефективними через масштаби проблемних ділянок.

До слова, піднявши тему екологічної ситуації в Ірпені, заступник мера  проанонсував створення великої мережі еко-патруля, яке заплановане на цей рік.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.