ГО “УААСП” взяла участь у дискусії з представниками Міністерства культури Латвії

3_diskusiya-u-vilnyusi_photo_-ramunas-danisevicius-1

Минулого тижня генеральний директор ГО «УААСП» Валерій Харчишин виступив з промовою на дискусії на тему «Як ми можемо допомогти українським творцям?» у Вільнюсі. Подію організувала литовська організація колективного управління майновими правами LATGA, партнер ГО «УААСП». 

На зустрічі, крім питань про надання фінансової допомоги  українським діячам, Валерієм була піднята тема литовської культурної політики щодо агресора в обличчі  російської федерації. Він зачитав пост нині загиблого у бою відомого активіста Романа Ратушного у власній редакції, в якому йшлося: «Випалюйте в собі всю російську субкультуру. Випалюйте в собі всі спогади з дитинства, пов’язані з російським-радянським. Випалюйте в собі стосунки з родичами чи друзями по ту сторону, з усіма хто є носієм російської субкультури. Інакше це все випалить вас».  

3_diskusiya-u-vilnyusi_photo_-ramunas-danisevicius-2

Валерій Харчишин презентував поточну ситуацію культурного життя України та розповів про допомогу, яку надають міжнародні організації. Під час обговорення заступник міністра культури Литви Вігінтас Гаспаравічюс розповів про доволі суттєвий внесок Литви на користь  українським митцям, в свою чергу заступник генерального директора литовської телерадіокомпанії LRT Гітіс Оганаускас оголосив, який вплив спричинила війна на телевізійний  та мовний контент член правління Асоціації івент-індустрії Гедимінас Яуніус розповів про важливість заходів для підтримки України та виклики, з якими вони стикаються.

У травні в результаті голосування членів ради організації колективного управління Asociacija LATGA було виділено 50 000 євро для виплати допомоги українським авторам. ГО «УААСП» дякує за таку значну підтримку в ці складні для всіх часи. 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.