![](https://irpin.news/wp-content/uploads/2019/07/4.jpg)
Як чорниця і журавлина, ожина містить велику кількість антиоксидантів. Ягода допомагає зміцнити нервову систему, та протистояти стресам.
Ожина насичена мінеральними речовинами, в ній є мідь, марганець, магній, калій, кальцій. Регулярне вживання ягід ожини позитивно впливає на імунітет.
Проте такий вид ягід може бути не лише корисним для здоров’я та самопочуття людини, а й шкідливим. Тому варто знати деякі протипоказання до вживання цієї ягоди.
Чим корисна ожина
На противагу ще одному виду ягід – малині, в ожині вітамінів групи Р міститься значно більше. Вона багата не тільки дуже важливими для організму людини пектиновими речовинами і біофлавоноїдами (рослинними сполуками), а й органічними кислотами – лимонною, винною, саліциловою, яблучною.
Крім вітамінів групи Р, ожина ще містить вітаміни А, В1, В2, Е, С і РР, а також залізо і дубильні речовини. Ожина насичена великою кількістю мінеральних речовин, таких як мідь, марганець, магній, калій, кальцій.
Ожина ще й малокалорійна: в 100 грамах ягід міститься всього 43 ккал.
Шкода ожини
Проте варто пам’ятати, що ожина досить ніжна ягода. Вона не має спеціальних протипоказань, однак у деяких людей вживання ожини викликає алергічну реакцію. Симптоми можуть з’явитися як через кілька хвилин, так і через кілька діб після прийому, і виражаються через нудоту і набряк слизових.
Ягоди ожини не рекомендується їсти при захворюваннях шлунка і тонкого кишечника.
Обережно слід вживати людям з низьким тиском — ласувати ягодою можна лише в помірних кількостях.
Купуючи ожину, важливо знати, що мити її слід безпосередньо перед вживанням, а до цього краще зберігати свіжою в холодильнику не більше семи днів.
Здоров’я 24 не радить займатися самолікуванням, а при появі неприємних симптомів – звертатися до лікаря.