Чи буде в Україні Алчевськ-2? Громада Коцюбинського вимагає від влади вирішити питання з опаленням!

25-тисячне селище Коцюбинське під Києвом ризикує цієї зими стати другим Алчевськом. Про це під час прес-конференції в УНІАН повідомили депутати Коцюбинської селищної ради та представники громади. Причина у багатьомільйонних боргах перед НАК “Нафтогаз України”, без погашення яких цього опалювального сезону селище газ не отримає. За два місяці після останньої прес-конференції, на якій депутати вже попереджали про небезпеку зриву опалювального сезону в Коцюбинському та просили про допомогу, нічого не змінилося.

“На календарі 23 жовтня. Вже тиждень як у багатьох населених пунктах України почався опалювальний сезон, а в Коцюбинському все йде до того, що селище реально може залишитися взимку без тепла. Ми вже неодноразово зверталися за допомогою у вирішенні цієї проблеми у різні інстанції: і в область, і в профільні міністерства, на початку вересня збирали прес-конференцію, але нічого не змінилося. Зараз ми маємо реальну загрозу Алчевська-2. А людина, що сьогодні себе називає селищним головою і керує тут вже три роки – Ольга Матюшина займається своїм піаром у телепроекті “Нові лідери”. Ця якийсь абсурд! Про яке лідерство йде мова, коли тисячі сімей можуть замерзнути!”, – зазначив депутат Коцюбинської селищної ради Сергій Даніш.

Депутати Коцюбинського наголосили, що ще 4 жовтня під час селекторної наради в Мінрегіонбуд Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко згадував Коцюбинське, як населений пункт, у якому вже третій рік поспіль виникають проблеми з теплопостачанням.

“Коли третій рік поспіль, в одних і тих же містах виникає питання щодо запуску опалювального сезону, в мене вже немає жодного аргументу для їх виправдання. Хочу підкреслити, відповідно до статті 30 закону “Про органи місцевого самоврядування”, послуга з теплопостачання належить до компетенції органів місцевого самоврядування”, — зазначив Геннадій Зубко.

За словами спікерів, на сьогодні Коцюбинське лише за минулий опалювальний період заборгувало НАК “Нафтогаз України” 27 млн грн. Така значна сума наросла через те, що протягом всього минулого опалювального сезону у коцюбинських котельнях газ відбирали несанкціоновано.

“Наприкінці листопада минулого року, не забезпечивши належну та вчасну підготовку до опалювального сезону Ольга Матюшина самовільно відкрила запломбовані вентилі у котельнях. При цьому вона публічно заявила, що всю відповідальність за такі дії бере на себе. А відповідно до чинного законодавства вартість несанкціоновано відібраного газу рахується за подвійним тарифом”, – повідомив депутат Коцюбинської селищної ради та колишній начальник УЖКГ “Біличі” Олексій Зінкевич.

Також Олексій Зінкевич наголосив, що теплопостачання населенню здійснювало підконтрольне Ользі Матюшиній комунальне підприємство УЖКГ “Біличі”, яке не мало на це відповідних дозволів та ліценцій. Крім того, підприємство приймало від споживачів оплату за тепло, але не розраховувалося за газ з ПАТ “Київоблгаз”. Мова іде про майже 7 млн грн, які населення сплатило, але вони зникли!

З приводу несанкціонованого відбору газу у Коцюбинському уже давно відкрито кримінальне провадження, але справа не розслідується, винні офіційно не названі та не покарані. Відповідно незрозуміло, хто має погасити борг.

“Одним із варіантів виходу із цієї ситуації може бути часткова сплата боргу із бюджету селища. Але на сьогодні  рахунки Коцюбинської селищної ради заблоковані через судову тяганину, ініційовану Ольгою Матюшиною. Два тижні тому депутати на сесії прийняла зміни до бюджету, що дозволять розблокувати рахунки. Однак Матюшина не виконує це рішення!”, – наголосив Сергій Даніш.

У Коцюбинському переконані, що з огляду на все Ольга Матюшина зовсім не зацікавлена у вирішенні питання тепла. А через те, що правоохоронні органи не діють вже цієї зими тисячі сімей можуть замерзнути.

“Вчора Ольга Матюшина написала у Фейсбук, що в Коцюбинському стартував опалювальний сезон. Мова іде про одну школу, яку опалює твердопаливний котел. Все! Якщо до цього котла підключити житлові будинки, то не буде тепло ні там, ні там. Більше того, цей котел може обігрівати приміщення до температури повітря -2! Матюшина мовчить про те, що селищу не дають ліміти через борги! І ніяк не вирішує цю проблему, яку по факту сама створила. До Матюшиної у Коцюбиснькому опалювальний сезон завжди починався вчасно!”, – зазначив член виконкому Коцюбинської селищної ради, депутат Ірпінської міської ради від Коцюбинського Богдан Слюсаренко.

Також спікери зазначили, що на сьогодні проти Ольги Матюшиної відкрито уже 16 кримінальних проваджень, які роками лежать у довгих шухлядах і не розслідуються.

“Сьогодні зранку у кількох будинках, які підключені до київських тепломереж з’явилося тепло. А решта мешканців залишають заручниками політичних амбіцій. Ми закликаємо ще раз усіх звернути увагу на Коцюбинське поки ще не пізно”, – підсумував Сергій Даніш.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.