Чи буде історична онлайн-мапа Ірпеня?

Оригінальний проект, на який варто звернути увагу, розробили представники ГО «Об’єднання» спільно з міською владою Херсону. Він дозволяє подивитися, яким був Херсон 200-300 років тому, і як він виглядає сьогодні. На спеціальному сайті (http://nash.kherson.ua/) доступна онлайн-мапа, на яку нанесено десятки історичних пам’яток, будівель, мостів і місць, які відкривають херсонцям і гостям міста його минуле. Наводячи курсором на той чи інший об’єкт, користувачу доступна окрема сторінка про нього з історичною довідкою, архівними документами, фотографіями та зображенням сучасного стану.

За словами авторів ідеї такої мапи, її постійно наповнюватимуть новими об’єктами, які можуть пропонувати самі ж городяни. А в планах – нанести на мапу екскурсійні маршрути і прив’язати функцію автоматичного сповіщення на мобільний пристрій про те чи інше цікаве місце при постійному доступі до Інтернету.

«Ідея геоприв’язки історичних місць на онлайн-мапу виникла давно. Але робота активно пішла, коли ми почали співпрацювати з департаментом містобудування та землекористування міської ради. Я побачив, що у людей, з якими ми спілкувалися, теж «горять» очі та є чимало історичних матеріалів для нанесення на таку мапу. Вони поділилися нею і давали консультації, – коментує голова «Об’єднання» Юрій Антощук. – Зараз на мапі приблизно 50 об’єктів. Але ми не можемо знати все. Є історики, краєзнавці, самобутні дослідники, які мають ще багато цікавої інформації. Тому на сайті доступна функція « Додати об’єкт». Нею може скористатися кожен. Після перевірки фахівцями, цю інформацію додадуть. Таким проектом ми хочемо показати туристам, усім гостям і самим мешканцям міста, на що можна подивитися в Херсоні, яким він був колись, і що маємо зараз. Окрім цього, мапа «прив’язується до 3D-сфер, доданих раніше будь-якими користувачами. Незабаром всю інформацію буде перекладено на англійську».

Щодо нашого міста, то раніше планували біля вокзалу повісити велику туристичну мапу, але тільки після завершення процесу перейменування всіх радянських вулиць. Здається, це вже трішки вчорашній день. Нам однозначно потрібно рівнятися на херсонців.

1

Bookmark the permalink.

Comments are closed.