На сесії депутати прийняли рішення про створення комунального підприємства «Ірпінське бюро технічної інвентаризації».
Обіцяють, що робота міського БТІ буде прозорою і відкритою. Проведення основної та поточної технічних інвентаризацій, виготовлення технічних паспортів, висновків про технічний стан – і це ще далеко не весь перелік послуг, яким займатиметься бюро.
Лише частина повноважень БТІ, таких як державна реєстрація речових прав на нерухоме майно, з початку 2013 року проводиться Державною реєстраційною службою України. Тобто інформація про ліквідацію державних (комунальних) БТІ не відповідає дійсності. Вони й надалі працюють у звичному режимі. Але, як усім відомо, технічну інвентаризацію та супутні роботи з 2013 року можуть виконувати не лише комунальні (державні) БТІ, а й приватні структури. То якому ж з них надати перевагу?
Переваги комунального БТІ очевидні:
– узаконені архівні бази;
– фахові та досвідчені спеціалісти;
– атестовані інженери з технічної інвентаризації нерухомого майна;
– сучасні технічні засоби (лазерні вимірювачі відстані, що гарантують точність та ефективну швидкість обміру об’єктів нерухомого майна);
– спеціалізовані програмні комплекси (для креслення поверхових планів та ескізів земельних ділянок, для визначення інвентаризаційної вартості об’єктів нерухомого майна);
– додаткові консультації з питань, що виникають в процесі оформлення технічної та юридичної документації на об’єкти нерухомого майна.
Бережіть свої нерви і гроші!