Арсеній Яценюк: Україні потрібна дуже чітка перспектива від ЄС і НАТО

“Відсутність дій провокує тоталітарні і диктаторські режими до переходу десятків червоних ліній. Захист країн-членів НАТО, і України в майбутньому, – це не тільки прописана на папері стаття 5 Вашингтонського договору, а це реалізація цієї статті: у тому випадку, якщо хтось напав на одну з країн-членів Альянсу, це означає напад на всіх”, – наголосив лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк, відкриваючи 11-й Київський безпековий форум.

Європейський Союз, зазначив Арсеній Яценюк, поділяє прагнення України щодо членства в Європейському Союзі: “НАТО каже про те, що двері для України відкриті. Я хочу зрозуміти: це так чи ні. Думаю, що відповідь для наших європейських партнерів повинна бути тільки одна: “Так, ми хочемо мати сильну об’єднану Європу, де Україна є членом”. Відповідь наших союзників по НАТО повинна бути: “Так, Україна буде членом НАТО, тому що ми як НАТО хочемо бути сильніші, а Україна сильна”.

Лідер “Народного фронту” наголосив, що Європейський Союз, його цілісність і європейська демократія знаходяться під загрозою: “Дуже багато світових тенденцій, які тягнуть до дезінтеграції ЄС. Європейський Союз є досягненням цивілізації, взірцем свободи. Це те, куди тягнеться українська нація. І тому ми просимо наших європейських партнерів дуже чіткої перспективи для України”.

Те саме стосується членства в НАТО: “Це єдина найпотужніша система світової безпеки. Підкреслюю, система світової безпеки, а не військовий блок. І тому захист країн-членів НАТО, і України в майбутньому, – це не тільки прописана на папері стаття 5 Вашингтонського договору, а це реалізація цієї статті: у тому випадку, якщо хтось напав на одну з країн-членів Альянсу, це означає напад на всіх”.

“Це повинні бути не просто слова, а чіткі дії. Адже відсутність дій провокує тоталітарні і диктаторські режими до переходу десятків червоних ліній, які все відсуваються і відсуваються”, – наголосив Арсеній Яценюк.

Лідер “Народного фронту” підкреслив, що цьогоріч сповнюється сто років відновлення української державності – «сто років, коли українська нація отримала свою державу і право на майбутнє”.

“Історія так розпорядилася, що ми не змогли сто років тому втримати свою незалежність. Але історія справедлива до тих, які борються. І ми повернули собі статус незалежної держави”, – сказав він.

Проте виклики, які були сто років тому, залишились і сьогодні, підкреслив лідер «Народного фронту»: «Втрата незалежності мала драматичні наслідки для української держави: репресії, голодомори, більшовизм, комунізм, сталінізм, знищення гену української держави. Відновлення незалежності – це не просто шанс, це перемога української свободи».

“Україна повинна бути сильною. Яка Україна є сильною? Та, яка бореться проти російської агресії, бореться за свою незалежність. Україна, яка є членом сім’ї Європейського Союзу і членом НАТО”, – наголосив він.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.