Арсеній Яценюк: Порошенко був “директором лікарні”. “Хірургом” був я

Лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк розповів, що на посаді Прем’єр-міністра “не був готовий до цинічної, брудної політичної боротьби всередині провладної коаліції”.

Про це він сказав в інтерв’ю Радіо НВ.

“Я публічно заявляв з трибуни парламенту, що не обіцяю покращення ні сьогодні, ні завтра. Я прийшов – встановив діагноз. Сказав: вибачте, будемо різати. Для того, щоб зберегти життя. І прийшлося різати”.

Відповідаючи на запитання щодо його рейтингів, Арсеній Яценюк сказав: “Я публічно заявляв з трибуни парламенту, що не обіцяю покращення ні сьогодні, ні завтра. Сказав, що це уряд камікадзе. Що я буду приймати непопулярні рішення, але потрібні для країни. В мене було дві опції. Перша: коли людина захворіла, їй кажуть: знаєте, знеболювальне дамо і у вас перестане все боліти. Дали один раз, другий, третій. Діагноз не встановили, людина померла. Я прийшов – встановив діагноз. Сказав: вибачте, будемо різати. Для того, щоб зберегти життя. І прийшлося різати”.

“(Петро Порошенко)  був “директором лікарні”. “Хірургом” був я”, – додав він.

“Мені було зрозуміло, як справитися з дефолтом, де знайти гроші, як виграти суд проти російського “Газпрому”, як провести децентралізацію, яку ми з Гройсманом разом проводили…  Мені навіть було зрозуміло, як консолідувати міжнародне співтовариство проти Росії, як прийняти в парламенті закон про санкції, який я вніс. Та я не був готовий до такої цинічної, брудної політичної боротьби всередині провладної коаліції, – сказав Арсеній Яценюк. – У такій складній ситуації тобі встромляють ніж у спину, та ще провертають і питають: нормально?”.

Він розповів, що застерігав тоді від повторення досвіду 2005 року, коли розпочалася “війна між президентом і прем’єром?”: “Хто тоді став прем’єр-міністром? Віктор Янукович. Після того хто став президентом України? Путін навіть, а не Янукович. Янукович був просто підібраною лялькою Путіна”.

Відповідаючи на питання щодо оцінки роботи Петра Порошенка на посаді Президента України він сказав: “Оцінить український народ. Я так розумію, що він буде балотуватися на другий термін”.

“Мій досвід – це мій особистий досвід. Мої провали – це мої провали. Мої перемоги – це перемоги команди.  Історія оцінить його (Петра Порошенка. – Ред.)”, – відповів він.

Арсеній Яценюк додав, що Президент Порошенко “зробив історичну річ, яка нікому не вдавалася – щодо Томосу для Української православної церкви”: “Не знаю, що історія напише про Петра Олексійовича. Але я знаю точно, що якщо цей процес буде завершений, а він вже на завершальній стадії, – він увійде в історію як особистість, яка це зробила. Щодо моїх особистих відносин – давайте їх залишимо в моїх особистих розмовах між Яценюком і Петром Порошенком”.

Джерело: сайт ПП “Народний фронт”

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.