![](https://irpin.news/wp-content/uploads/2019/04/95A0CE2F-7601-43FC-A3D2-4B3FE829C93E.jpeg)
2 квітня – Всесвітній день поширення інформації щодо проблем аутизму. Ірпінь не лишився осторонь і долучився.
Мета акції – привернути увагу громадськості до проблем людей з аутизмом. Адже, близько двох тисяч українських дітей хворіють на аутизм. Такими є оцінки фахівців щодо поширення цього порушення розвитку нервової системи. Воно впливає на здатність людини спілкуватися і жити в суспільстві. Аутизм позначається на інтелекті, але іноді інтелектуальні здібності хворих на цю недугу значно перевищують середній рівень розумових здібностей пересічних людей.Аутизм виявляється уже в ранньому віці та розвивається протягом життя. Серед найголовніших симптомів для діагностики такого відхилення вчені називають так звану тріаду Лори Вінг: це складнощі в сфері соціальної взаємодії; порушення у сфері вербальної і невербальної комунікації; вкрай обмежений репертуар видів активності, інтересів та повторюваний репертуар поведінки.
Для підтримки акції ірпінчанам потрібно було прийти на центральну площу міста, а хто не зміг прийти теж може взяти участь зробивши фото з блакитними елементами в одязі чи аксесуарах і розмістити знімок у соціальних мережах з хештегом #Ірпіньублакитному.