27 вересня — велике свято “Чесного Хреста”

Православні віруючі 27 вересня відзначатимуть одне із дванадцяти найважливіших свят після Пасхи. Його повна назва – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього або Воздвиження Хреста Господнього.

Дата святкування не змінюється. Історія свята 27 вересня християни відзначають одразу дві події: віднайдення Хреста і повернення Животворящого Хреста з Персії. Цариця Олена зуміла знайти хрест, на якому був розп’ятий Ісус Христос.

Після тривалих розкопок вдалося знайти печеру, де були три однакових хреста. І один з них зробив чудо – зцілив хвору жінку.

Що можна робити

Відвідати Всенічне бдіння, помолитися за здоров’я близьких, доторкнутися до святині. Обійти всі кути в хаті із запаленою церковною свічкою і молитвою, що допоможе вигнати з дому весь негатив.

Вважається, що свята вода на Воздвиження посилює свої властивості.

Що не можна робити в цей день

Сваритися, допускати конфлікти. Потрібно утриматися від гучних застіль і бурхливих розваг. Вживати в їжу продукти тваринного походження. Не можна ходити в ліс, на природу, адже на Воздвиження звірі і холоднокровні готуються до зимової сплячки. Також не варто починати нові справи, все розпочате в цей день закінчиться невдачею.

Не рекомендується давати комусь у борг. Крім того, як і в інші церковні свята, забороняється займатися важкою працею, а також виконувати різні роботи по дому.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.